| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Cate ore dormiti voi pe noapte?

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

| Adry05 a răspuns:

Minim 7, dacă dorm 7 sau sub nu funcționez bine.

| AdelinaC a răspuns:

Ca sa fiu odihnita, 4-6h. Ca sa functionez in parametrii optimi, 1-4h, maxim o saptamana

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

8-9. În alea perfecte.
Funcționez ok și cu 3-4.

| anonimg a răspuns:

7-8.

| Sofer a răspuns:

8 9 ore se somn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10-11 ore

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

8-9
Rar când dorm 10-11 ore, atunci când sunt foarte obosită și am stat până noaptea laughing

| Bruno92 a răspuns:

7-8 depinde

| Anonima163333 a răspuns:

8-9 ore

| LikeARollingStone a răspuns:

Cate ore dormim noaptea sau cate ore trebuie dormit pe noapte?

Sunt o fata simpatica o sa iti rapund la ambele.
Dorm 6h pe noapte.
Ar trebui sa dorm 8-9h pe noapte.

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru LikeARollingStone):

Chiar ești simpatica! Și haioasă laughing

| Reghqen a răspuns:

Cam 9 ore.

| Bozgi200 a răspuns:

8 de obicei
Dar cand ma culc liniștit in jur de 11-12

| 4StarLight a răspuns:

Indiferent la ce oră ma culc, organismul meu stie sa se trezească după 7-8 ore de somn. Doar in conditii de epuizare maxima pot dormi si 12 ore. happy

| frateletudor a răspuns:

Mă chinui s-ating pragul de 9 ore, când am șansa. Lucrez doar noaptea și tot ceasul meu biologic e dat peste cap. De regulă, noaptea mea e ziua și dorm cel mult 5 ore/ zi (mai ales cu căldurile astea...). Chiar dacă nu era în întrebare, adaug: am programul ăsta haotic de mai bine de 4 ani (nu continuu bineînțeles, dar majoritar) și pot spune că mă simt afectat fizic cât mai ales psihic. Stay safe!

| Valhoare a răspuns:

Pentru a evita o boala sau mai multe boli, se recomanda 7-8 ore, nici mai putin, nici mai mult.
Personal încercând sa fiu productiv încerc să dorm 4-5 ore si o zi după amiază. Deși producția asta, o sa-mi dea de furcă mai tarziu.