| ady1995 a întrebat:

Cate poezii ar trebui sa contina un volum? Adica as vrea sa scriu o carte pe care sa o public apoi...Imi puteti da niste informatii:despre poezii, despre genurile lor si despre pret daca exista.

1 răspuns:
| KeshaTikTok a răspuns:

Cam multe poezii, poezii multe, interesante, bune de citit. Poeziile daca vrei sa le faci frumoase de exemplu pentru natura, spune sa cerul are nori aurii..., daca vrei sa le faci despre groaza, pune in poezie-poveste (ce e) fraze mai rarite, inventate de tine, argumentate bine, daca vrei sa o faci despre creauturi, argumenteaza cum e este facuta creatura, mainile, picioarele, si asa mai departe..., descrie bine acele lucruri ( poti descrie lucrurile foarte mult si bine daca faci o poveste, daca faci poezie pune in ea fraze artistice, aceea cu NORII AURII, acele lucruri trebuie sa fie create de fiecare om in parte ). Cand faci/alegi coperta, daca poeziile sunt de genuri foarte diferite, sa alegi o coperta in " CONTRAST " cu toate genurile de poezie. Fii atent(a) la cuvinte, fraze, marcaje, semne de punctuatie, incearca sa faci cartea cat mai corecta din prima, sa nu aiba ce sa corecteze, comenteze nimeni. Succes!