| Rάđü a întrebat:

Caţi GB credeţi ca are creierul uman?

Răspuns Câştigător
| MadMan a răspuns:

1164153 gb vorbesc foarte serios am citit in Revista Magazin Albastru ( potrivit cercetatoriilor americani bine inteles)
big grin

8 răspunsuri:
| yonutz1 a răspuns:

Infinit.

| imifacuncontincarescriucudiacritice a răspuns:

La unii e stricat HDD-ul, iar la unii se masoara in MB. Totusi sunt si persoane cu mii si zeci de mii de TB in creier(diversitatea omului).
Morala: Trebuia un SSD!

| MrBrangspears a răspuns:

Pai depinde happy la uni 0 laughing

| HardCore7750 a răspuns:

Aproximativ 2.500 TB

| Busila_Andrei_1995 a răspuns:

Ei bine află că la momentul când ai pus această întrebare se făceau încă cercetări greșite privind acest aspect. În 2014 s-a aflat că noi stocăm de zece ori mai multă informație decât s-a crezut inițial.S-a descoperit că, în medie, o sinapsă poate deţine aproximativ 4.7 biţi de informaţie. Asta înseamnă că creierul uman are o capacitate de un petabit, sau 1 000 000 000 000 000 biţi

| Balalelo a răspuns:

Creierul nu are GB, asta-i raspunsul meu.Dar daca vrei neaparat cu GB : Depinde de fiecare, la copi GB mai mic, la adolescenti GB mediu iar la adulti cu siguranta GB mare.

| Miraj12 a răspuns:

Depinde de persoana:d