| caramelagurl33 a întrebat:

Cati lei inseamna 10 dolari? 30 40 50 as vrea sa stiu

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Un dolar are acum cam 3lei si 45 bani -3, 45lei. La 10 dolari vei inmulti cu 10, adica treci virgula peste o cifra spre dreapta si ai 34, 5 lei! Cursul valutar ese variabil, asa ca cel mai bine este sa verifici aici http://www.cursbnr.ro/.

15 răspunsuri:
| KLU a răspuns:

Http://www.cursbnr.ro/

foloseste convertorul de pe stanga

| Bia_6294 a răspuns:

Aproximativ 40 de lei happy

Imi dai fundita? happy

| ♥Anto* a răspuns:

| Ramina a răspuns:

10 dolari = 34. 5 lei
20 = 69 lei
30 = 103. 5 lei
40 = 138 lei
Sper ca te-am ajutat. happy

| andreea1523 a răspuns:

35 lei
Pls fundita!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de mai multi factori, dintre care amintesc: ce fel de dolari (americani, canadieni, australieni etc), daca vrei sa-i cumperi ori sa-i vinzi, banca, casa de schimb valutar ori bisnitari la care faci operatia, ziua in care faci operatia de schimb si cotatia monedei respective fata de euro.
Banca Nationala a Romaniei calculeaza si comunica, in fiecare zi, un curs de referinta al unor valute, printre care si dolarul american(USD), canadian (CAD) si australian (AUD).
Celelalte banci, casele de schimb valutar si bisnitarii au un curs diferit la vanzare si cumparare, respectiv vand mai scump decat cursul de referinta al BNR cu cca 5-10 bani si cumpara mai ieftin decat cursul BNR tot cu cca 5-10 bani la dolar.
Daca te intereseaza cursul dolarului american, cursul de referinta al BNR de astazi, sambata, 4 iunie 2010, acesta este de 3, 4499 lei noi pentru un dolar, respectiv cca 34, 50 lei pentru 10 dolari, pentru restul calculeaza-l tu.
Mai mentionez ca acest curs se schimba zilnic, in functie de cotatia euro. Pentru detalii poti intra aici: http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx. Sper ca ai inteles explicatia. Numai bine!

| Jimmski a răspuns:

Aproximativ 35 de lei o fundita plz pup dulke

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

30 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.rodtobe.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.retobe.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe google si scrie cat inseamna 10 dolari asa faci la toate si afli cu exactitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe google si scrie cat inseamna 10 dolari asa faci la toate si afli cu exactitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

30-35

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10 dolari americani =
32, 4369911 lei noi
30 dolari americani =
97, 3109734 lei noi
40 dolari americani =
129, 747965 lei noi
50 dolari americani =
162, 184956 lei noi