| WalterWhite a întrebat:

Ce a facut dumnezeu in cele sapte zile de facere a lumii?

Răspuns Câştigător
| Seby91 a răspuns:

Sa relaxat la spahappy

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lumea, universul planetele din cosmos vegetatia apa animalele...si tot asa

| evoke a răspuns:

Pai eu stiu ca in cele sase zile, de Duminica pana Vineri a creat lumea, iar in cea de-a saptea zi, adica Sambata, a stat si s-a odihnit. :]
Eu asta am invatat la religie. :]

| JuStKid a răspuns:

Uite aicI: http://www.referat.ro/referate/Cele_7_zile_ale_creatiei_4869.html toate zilele.frum povestit!

| mary a răspuns:

Citeste biblia si o sa afli

| CosminKidd a răspuns:

Daca vr toot cu detalii ce a facut in cele 7 zile da-mi un pmwinking si ti le sp pe toate... dar trebuie sa dai ceva in schimb. fundawinking

| Oana_5036 a răspuns:

A facut lumea! doamne ce greu e! Afli din intrebarea ta!

| FanMJJ a răspuns:

A creat lumeawinking

| Shammal a răspuns:

Dumnezeu a savurat, sa bucurat in timpul celor sapte zile de facere a lumii

| OFM a răspuns:

A facut lumea doar a spus sa fie ceruri si a fost a spus sa fie ape a fost si toate ce ne ofera mama natura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A creat tot ce poti vedea. mai putin tehnologia

| sweetaly a răspuns:

I ZI : lumina,dumnezeu a despartit lumina de intuneric, lumina numind-o zi iar intunericul noapte
II zi :bolta cereasca
III zi:marile, oceanele,raurile
IV zi:soarele, luna, stelele
V zi:vietuitoarele din ape si pasarile
VI zi:vietuitoarele terestre si omul
VII zi: S-a odihnit

| Lepadatu_Alexandru_1995 a răspuns (pentru sweetaly):

Sweetaly are cel mai corect raspuns, dupa biblie