| Eu_9064 a întrebat:

Ce carte imi recomandati? big grin

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DenisIonut01 a răspuns:

Adam si Eva de Liviu Rebreanu

Răspuns utilizator avertizat
| Pinxiee a răspuns:

Maitreyi de Mircea Eliade.
Panza de paianjen de Cella Serghi.

Am citit destul de multe carti iar acestea doua sunt printre cele care merita citite.

Spor :*
>big grin

| ioana_6413 a răspuns:

Depinde.depinde de câţi ani, de ce gen de cărţi preferi... dă-ne mai multe detalii big grin

| Lime a răspuns:

Singur pe lume scrisa de Hector Malot
Capitan la cincisprezece ani de Jules Verne
Lorelei de Ionel Teodoreanu
Robinson Crusoe de Daniel Defoe
Ciresarii de Constantin Chirita

| Snowstormm a răspuns:

Eu unul am cititi toata seria tunele.Acele carti sunt minunate si le citesti cu foarte mult interes.Sunt palpitante! De asemenea am citit toate cartile traduse in romana de Karl May.Acele carti ma pasioneaza cel mai mult.Introducerea(pe care o urasc) nu este mare si imediat incepe aventura.Nu se termina o actiune ca incep alte 2.Eu cred ca am citit seria Winnetou de 5 ori si incap mai citesc. Pur si simplu ador cartile acelea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elevul Dima dintr-a saptea de Mihail Drumes

| PinkkRosee a răspuns:

Cartea amurg(twillight)... e buna, am citit-o si eu :d /o poti cumpara de pe net '

| Eu_9064 explică:

Nu stiu da parca nici una nu ma atragewinking

| IzzyX a răspuns:

Academia vampirilor. de Richelle Mead :*

| D_7775 a răspuns:

Preoteasa diavolului... este singura carte care am citit-o :X