| Aleexaandra a întrebat:

Ce carte imi recomandati? despre ce este vorba?
p. s : nu imi scrieti prea multe. mersi happy

1 răspuns:
| cryssu2008 a răspuns:

Iti recomand cartea Ingeri si Demoni de Dan Brown. Uite cateva detalii despre ea:

In toiul noptii, Robert Langdon, specialist celebru pentru lucrarile sale de simbolistica, este chemat in Elvetia pentru a examina cadavrul lui Leonardo Vetra, pe al carui piept a fost infierat un simbol ciudat. Langdon va descoperi ca, dupa patru secole de tacere, o straveche organizatie ­Illuminati ­ a declansat o diabolica vendetta impotriva Bisericii Catolice. Pornit intr-o cursa contra cronometru pentru a depista si a dezamorsa o bomba care ameninta Vaticanul, Langdon isi va da seama ca nu are decit doi aliati: exceptionala sa cunoastere a simbolurilor si o cercetatoare tinara si misterioasa, Vittoria Vetra. Cautarile ii vor purta pe cei doi oameni de stiinta prin cripte pecetluite de secole, prin catacombe pline de primejdii si prin catedrale parasite, pina in cel mai periculos loc de pe fata Pamintului ascunzatoarea de mult uitata a ordinului Illuminati.

Sper ca iti va place happy