| BluePuff_3062 a întrebat:

Ce carte imi recomandati? Sunt in clasa a V-a, imi plac cartile de groaza si nu ziceti sa citesc R.L.Stine pentru ca am citit toate cartile de groaza pentru tineri scrise de el...

17 răspunsuri:
| selef a răspuns:

Pentru next level incearca Edgar Allan Poe.

| TipulVerde a răspuns:

Stephen King, Clive Barker, astia doi este tari...

| GreenSky a răspuns:

Domnisoara christina de M. Eliade... e putin horror...

| kUuKii a răspuns:

Si eu sunt tot a Va si am citit John Saul - vocile.fratee e cel mai bun scriitor. e o carte... mie mi a dat fiiori seriosii

| BluePuff_3062 explică:

Mersi lily

| lily1970 a răspuns:

Felicitari pentru faptul ca-ti place sa citesti, pentru ca majoritatea elevilor citesc mai mult de musai trebuie decat de placere.

| DrageanElena a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea deschis. spune-i tot ce ai pe suflet ca sigur o sa te inteleaga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca niste Isaac Asimov, niste Jules Verne, romane de-a lor ma refer.Nu o sa regreti.Hector Malot, Mark Twain.Toti acestia sunt autori.Incearca cartile lor ca sunt super.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

,, Cartile de groaza pentru tineri " laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti plac cu adevarat cartile de groaza mai bine zis horror, cauta Clive Barker...are un stil aparte de a povesti, e unicat...eu nu stiu de unde as putea lua cartea ca la noi nu am vazut materiale cu el iar pe net am gasit doar cateva articole... oricum sper sa nu citesti harry poker sau stapanul manelelor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce zici de Edgar Allan Poe-,, Masca mortii rosii''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand cartea mortii. Este o carte super de groaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei carti de groaza sau jocuri ia siteul goosebumps cartile care iti dau fioari si te vei inspaimantaaaaaaaaalaughinglaughinglaughing:laughinglaughingrolling on the floor)rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai.eu sunt in clasa a-6-a si citesc r.l.stine dar nu le-am citi pe toate poti citi daca vrei GAZDA de stephenie meyer...nu stiu daca e pentru tine... dar nah.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand Goosebumps(autor:r.l.stine)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei o carte cu adevarat fascinanta. poti citi Dracula...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt intr-a 5 si am cititsmug,, O tabara de cosmar"de Gina Gharson si fratele ei, e super tare, si e putin de groazawinkingSper sa-ti placa