| Aiwendil a întrebat:

Ce carti de comedie stiti pe care le-as putea imprumuta de la biblioteca?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cartile lui Vlad Musatescu, nepotul lui Tudor Musatescu, sunt comedii de la cap la coada!: "De-a baba oarba", "De-a puia -gaia", "Jocurile detectivului Conan", "De-a v-aţi ascunselea","De-a bîza", "Extravagantul Conan Doi", "Contratimp","Aventuri aproximative", "Cei trei veseli năpîrstoci", roman pentru copii, "Zece fufe mititele", "Războiul Chiloţilor"... Daca ai simtul umorului o s-o tii intru-un ras pana la sfarsitul oricarei carti a lui!

3 răspunsuri:
| alinutza4a a răspuns:

De veghe in lanul de secara este scrisa de si. d. salinger
funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aventurile bravului soldat Svejk, Traficantul de arme(best-seller), Caragiale,...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoala derbedeilor de R.L. Stine