| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti horror, sau cu vampiri va plac?big grin eu una le ador cele de Stephen King, dar vreau sa citesc si altele...happy

8 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Horror-Serge Brussolo-Krucifix, Haita, Lacăte carnivore, Carnavalul de fier, Moartea cu melon, Doctorul schelet, Febra, Mâncătorii de ziduri, Coşmar de închiriat, Clive Barker-Cărţile însângerate, Cabal, Everville, Dean Koontz-Beţia sângelui, Sălaşul răului, Miezul nopţii, John Saul-Umbra, Creatura, Chinuieşte-i pe copii, Prezenţa, Întuneric. O nuvelă de groază care garantat îţi dă fiori a scris George R R Martin-Regii nisipurilor, o găseşti şi pe net.Cu vampiri-seria Anita Blake Vampire Hunter de Laurell K Hamilton, PC Cast-seria Casa Nopţii, Justin Somper-seria Vampiraţilor, Charlaine Harris-seria Vampirii Sudului, Anne Rice-Interviu cu un vampir, Vampirul Lestat, Regina damnaţilor, Diavolul Memnoch, Richelle Mead-Academia vampirilor, LJ Smith-Jurnalele vampirilor, Darren Shan-Ucenicul vampirului, Circul ororilor, Tunelele sângelui, Stephenie Meyer-Twilight Saga

| CartideCitit a răspuns:

O colectie de carti scrise de Stephen King gasesti aici:
http://www.cartidecitit.ro/Carti-Stephen-King.
Citeste recenziile si alege-ti cartile preferate. Lectura placuta!

| Anaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Incearca cartile de Anne Rice happy!

| maraa_9303 a răspuns:

Citeste seria Casa noptii : Semnul, Tradarea si Aleasa.
Sunt superbe:X
Sunt cu vampiribig grin

| fatacuesarfaroz a răspuns:

Academia vampirilor, casa noptii, jurnalele vampirilor, cronicile vampirilor, vampirii suduluii, amurg, ucenicul vampirului, hotel transilvania, dracula... astea mi-au placut mie happy

| SupCow a răspuns:

Incearca cartea vampirii din morganville e sublima este vorba despre o fata care se muta din camin intr-o casa cu 3 adolescenti o fata goth si 2 baieti foarte aratosi dintre care unul e fantoma si trece prin atatea si pana la urma isi da seama ca tot orasul este plin de vapiri si ca noaptea nu are voie sa iasa pe starda ca denu... stii tu I don't want to see
si se indragosteste de tipul normal si el o place si ajung sa fie impreeuna

| alexpopa a răspuns:

Buna!
Daca iti plac cartile horror, iti recomand cartile disponibile la libraria colibris.ro. Au cele mai mici preturi, si unele titluri le gasesti la showroom-ul lor din strada Doctor Nicolae Tomescu nr 11, la preturi incepand de la 7 Ron.
Si totusi o recomandare rapoida este The Vampires Diares, de L.J.Smith la doar 28 de Ron.
http://www. colibris.ro/the-vampire-diaries/ro/

| ducu a răspuns:

Eu recomand seria Jurnalele Vampirilor de L. J. Smith, pe mine m-au prins foarte tare. De aici: http://tinyurl.com/32q69ld le poti cumpara la reducere.