| Dariana98 a întrebat:

Ce carti imi recomadati pentru gimnaziu(6-7), dar nu vreau liste de pe internet, vreau sa stiu ce merita citit si ce ati citit chiar voi.

Răspuns Câştigător
| Daniel97 a răspuns:

Iti recomand Papillon de Henri Charierre, Calatoriile lui Guliver de Jonathan Swift, Dracula de Bram Stocker, Prin foc si sabie de Henryk Sienkiewicz, Marile sperante de Charles Dickens, de Jules Vernes: O calatorie spre centrul pamantului, ocolul pamantului in 80 de zile si 20000 de leghe sub mari.