| Didi908 a întrebat:

Ce carti imi recomandati de citit? FUNDOI pentru cele care o sa-mi plac!

Răspuns Câştigător
| Jessica a răspuns:

Bună.
Poți citi:
- Cireșarii
- La Medeleni
- Invitație la vals
- Jurnalele Vampirilor
- Jurnalul unui puști
- Twilight
- Micuțele mincinoase

Sper că te-am ajutat! Lectură placută!

6 răspunsuri:
| terminallyCapricious a răspuns:

Romanele:palatul rasului, harry potter

| Deathx a răspuns:

Jurnalele Vampirilor
Amurg
Creatura

| AAD a răspuns:

Tenko,Anthony Masters and Michael Hardwick.

| kiba a răspuns:

Depinde ce gusturi ai : aventura ( de epoca recomand : odiseea si eneida; legendele olimpului ( app vezi ca e o carte groasa de 200 pagini nu varianta prescurtata; cei 3 muschetari; daca vrei politiste agatha christie; si sherlock holmes superbe aventurile lor; daca vrei sf aici sunt multe sf -games : world of warcraft; warcraft 3; starcraft si multe alte; daca vrei filme : game of thrones cu cele 5 parti ale ei superbe cartiile si multe altele )
de dragoste ( romantice eu nu prea am citit ) deci nu prea am ce sa iti recomand dar am auzit de o scriitoare american brown ori ceva de genu. dragoste - sex carti din astea scotea daca imi aduc bine aminte am uitat si 1001 nopti frumusica cartea tot la dragoste se incadreaza si aventura ff mult big grin sper sa iti foloseasca

| Georgiana_9807 a răspuns:

Eu iti recomand sa citesti urmatoarele carti:
-Victor Eftimiu Basme
-Petre Ispirescu Basme
-Gellu Naum Apolodor
-Cezar Petrescu Fram ursul polar
-Rudyard Kipling Cartea junglei
-F.B.Hodgson Micul lord
-Mircea Eliade Romanul adolescentului miop
Sper sa iti placa la fel de mult ca mie!

| clausw33t a răspuns:

Orice de la Sherlock Holmes.toate sunt faine.
Agatha Christie, Zece negri mititei
Crima din Orient Express
etc.
Coliba unchiului Tom
Baltagul
Doi ani de vacanta
Capitan la 15 ani de Jules Verne
Hector Mallot, Singur pe lume
Elevul Dima dintr-a saptea
La Medeleni
Cei trei muschetari: dupa douazeci de ani
Mihail Sadoveanu, Neamul Soimarestilor
Ultimul mohican
Oliver Twist
Nunta in cer
Odiseea

astea sunt doar cateva din cate mi-au placut. Sper sa-ti placa si tie. happy
Spor la citit.