| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti imi recomandati? Nu conteaza genul, pot fi Sf, romantice, de comedie dar pentru adolescenti(de ex: Romanul Adolescentului Miop, Elevul Dima Dintr-a Saptea etc ). Multumesc anticipat happy

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Iti recomand orice carte a lui Dean R. Koonz. Deasemenea carti frumoase mai sunt : Floare intunecata de John Galsworthy, Dama cu camelii de Dumas, Nunta in decembrie de Anita Shreve sau Love Story de Erich Segal.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Citeşte toată seria de Sophie Kinsela.Sunt superbe, sigur o să te prindă. Am râs dar am şi plâns la cărţile ei.La început mi s'au părut banale, mai ales după titlu dar mi'au fost recomandate de o prietenă şi până la urmă am descoperit ca sunt frumoase într'adevăr

| M' a răspuns:

Invitatie la vals-Mihail Drumes
Suflete pereche – Cecelia Ahern

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Cele mai tari sunt cele din seria twilight [Twilight Sagas]

-New Moon [Luna Noua]
-Eclipse [Eclipsa]
-Twilight [Amurg]
-Breaking Dawn [ Zori De Zi]
mentionez ca toate sunt de Stephenie Meyer

o carte costa 40 lei pana in 50 lei crede-ma!

| ZoeyMe a răspuns:

Cele mai tari sunt cele din Seria Twilight(Twilight, New moon, Eclipse, Breacking Dawn) sau Harry Potter.

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Daca n-ai citit inca "Singur pe lume", ti-o recomand(scrisa de Hector Malot), Mihail, caine de circ, Don quijote de la Mancha, aventurile lui Tom Sawyer, Enigmele Otiliei si lista poate continua. Daca nu le-ai citit inca, trebuie!

| catthshshshs a răspuns:

Marin Preda- Cel mai iubit dintre pamanteni
Ionel Teodoreanu- La Medeleni
Mihail Sebastian- Accidentul si Orasul cu Salcami.

| butt3rfly16 a răspuns:

Cismigiu et Comp.- Grigore Bajenaru
Buna dimineata baieti!- Grigore Bajenaru
*aceste 2 carti au legatura intre ele asa ca daca vrei sa vezi cum sunt citesti mai intai cismigiu et comp. si apoi buna dimineata baieti.*
Invitatie la vals- Mihail Drumes
Sper sa-ti placa.happy

| alin_4948 a răspuns:

Nu stiu dar cunosc pe candva care stie id-ul lui este sauca_alin