| Kokolina a întrebat:

Ce carti imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Demoiselle a răspuns:

Eu acum citesc in paralel urmatoarele carti : Twilight volumul 4 - Stephanie Meyer, Mana dreapta a diavolului - John Saul (e o carte horror), Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi - Camil Petrescu ...de asemenea iti recomand sa citestii toate volumele din seria Amurg, Domnisoara Christina - Mircea Eliade, La Medeleni - Ionel Teodorean, Ciresarii - Constantin Chirita, Tess D`urberville - Thomas Hardy ...si Harry Potter, eu am citit toata seria si mi s-a parut f f f interesanta...

13 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Eu zic Toate panzele sus de Radu Tudoran, vezi a aparut la Jurnalul National.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Shantaram- Gr. R. Davids
Maretele maimute- Will Self
Copilul Divin- Bruckner
Dragostea dureaza 3 ani- Beigbeder.
Sunt o gramada, dar mi-e lene sa mai scriu.

| daddy a răspuns:

John grisam - juriul happy

| daddy a răspuns:

Depinde ce varsta ai happy

| Ruxyana a răspuns:

Depinde de firea ta.happy
eu cum sunt o persoana sensibila si timida...hee hee...citesc romane...happy
cea mai buna scriitoare este sandra brawn...toate cartile ei sunt fascinante:X:X

| BlueDreams a răspuns:

Singur pe lume de hector Malot, Aventurile lui Tom Sawyer

| shishilik a răspuns:

Depinde de ce gen iti place. Mie mi-a placut foarte mult ciclul Floris de Jaqueline Monsigne. E o poveste de viata...secolele 17-18...Franta.

Cartile sunt:
1. Floris, dragostea mea
2. Floris, cavalerul de Petersburg
3. Frumoasa din Louisiana
4. Amantii de pe Mississippi

Lectura placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai?
Eu in prezent citesc "Notre Dame de Paris", e foarte faina

| alina_7783 a răspuns:

De pinde de ani, ioana. Daca e pentru o fetita stiu foarte bine ce ii place fetitei mele "Scheletul care danseaza". E foarte amuzanta are 5 pagini. Dar e draguta. Daca e pentru tine ti-as recomanda twilight am auzit ca e foarte populara in randul "fetelor mari".

| oaiapufoasa24 a răspuns:

"Zodia indragostilor"; "Arunc-o pe sora-mea din tren"; "Subject:Greseala"; "Winnetow"; Colectia "Twilight"; "Dragoste la prima vedere"(Nicholas Sparks)
mai sunt happy

| Bella_8285 a răspuns:

Vrajitorul din oz este foarte frumoasa dar tote cartile sunt frumoase daca le citesti

| firullz_4896 a răspuns:

Harry potter