| Xeris a întrebat:

Ce carti interesante ati citit? FUNTITAhappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartiile astea mi s-au parut interesante... Mie imi plac. Sper ca si tie.
1)Heidilaughing
2)Copii capitanului Grand -Jules Verne
3)Vrajitorul din Oz laughing
4)Era dintr-o colectie doua carti foarte foarte frumoase care mie mi-au placut foarte foarte mult era una Indianul din dulap si una Indianul se intoarce (acelasi subiect)
5)Cartile twilight
6)contele de monte cristo
7)Vantul prin salcii
8)Un bilet de loterie. Farul de la capatul lumii -Jules Verne
Sper ca ti-am fost de folos
Daca da, iti astept fundita blushing

7 răspunsuri:
| amc a răspuns:

Trezirea, Lupta... din Seria Jurnalele Vampirilorlove struck

| RoxyKaRoxana a răspuns:

Pe drumuri de munte- Calistrat Hogas
La Medeleni - Ionel Teodoreanu
etc.
( astea au fost ultimele)

Tu ce ai citit?

| Ella_1266 a răspuns:

Vraciul. Profesorul Wilczur de Tadeusz Dolega Mostowicz ♥

| shadowbody a răspuns:

Un yankeu la curtea regelui Arthur, e super cartea

| Optimus7 a răspuns:

Harry Potter

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jurnalul swcret al Laurei Palmer de jennifer... Nu cred ca multi dintre voi au citit cartea. E de pe vremea lu' Ceausescu. Am descoperit-o cand eram la tara. Bantuiam prin biblioteca mamei mele si am gasit-o. E foarte buna! Dar la sfrasit raman cu cateva semne de intrebare. Cartea, apropo, este scrisa dupa un serial.
Cartea incepe cand ea primeste un jurnal la a 12-a aniversare, in anul 1984 si continuua cu primul ei sarut, prima ei relatie, abuzurile sexuale(mda...stiu, cam ciudata cartea), cand descopera cocaina si devine obsedata si obsesia ei cu moartea. Ea avea un presentiment ca va muri ...Laura este terorizata, abuzata si ucisa de BOB. Identitatea acestuia este descoperita "in paginile rupte " din jurnal. adica eu n'am aflat cine e asta. Dar, din cate mi-a spus mama, identitatea lui BOB este descoperita in filmul "Twin Peaks: Fire Walk with Me" pe care, desigur eu nu l-am vazut. Dar BOB este, de fapt tatal Laurei. Asta am aflat de la mama si de pe net.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc enorm pentru fundita >big grin