| Xeris a întrebat:

Ce carti interesante ati citit?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai interesante/neinteresnate eu iti pot recomanda prferatele mele (desi nu stiu ce varsta ai, poate iti dau scufita rosie din copilarie =]]) : Hector Malot~Singur pe lume, Charles Dickens~Oliver Twist, Mihail Drumes ~ Elevul Dima dintra 7-a, Mihail Drumes~ Invitatia la vals, Cornelli, Mica vrajitorea, seriile Twilight etc. Sunt cele e care imi amintesc eu acum, sper sa iti placa. Eu le-am citit cu mare placere si l; a fiecare in parte am simtit cele mai placute emotii. Sper ca pararea mea sa iti fie de folos!

7 răspunsuri:
| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

◕ Hector Malot - Singur pe lume

◕ Daniel Defoe-Robinson Crusoe

◕ White Fang-Colț Alb

◕ Cartile astea au ramas, in memoria mea.

◕ Sunt niste carti deosebite.

| кαтнєяιιηєPιєяcє a răspuns:

Jurnalele Vampirilor [The Vampire Diaries] și Cercul Secret [The Secret Circle] happy. Mie îmi plac love struck.

| YuLiAnDrEeA a răspuns:

Jurnalele vampirilor, cercul secret, nu plange sub clar de luna, vampiri sudului, fortele raului absolut, casa noptii, jocurile foamei, jurnalele lui stefan...
uite un site de unde le poti descarcahttp://www.scribd.com/

| JomelaMaya a răspuns:

La tiganci-Mircea Eliade
20 de trandafiri-Mircea Eliade

| mat31new a răspuns:

Cum sa fi pitipoanca

| Alinna20 a răspuns:

La Medeleni-Ionel Teodoreanu
Robinson Crusoe-Daniel Defoe
In casa bunicilor-Ionel Teodoreanu