| Dara a întrebat:

Ce carti mai cititi? Cine imi poate recomanda o carte buna?

21 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nunta in decembrie de Anita Shreve.

mira
| mira a răspuns:

A aparut recent "Fata din Nazaret" de Petru Popescu.Citeste-o si intra apoi pe "Reteaua literara" pentru a participa la discutii.

Abh
| Abh a răspuns:

Tocmai citesc "Amintiri din casa mortilor" de Dostoievski si nu gasesc emoticonul ala in care ma lovesc peste frunte... exista asa ceva? Mi-ar prinde bine.

| Farcas a răspuns:

Sunt aiurita si se ia (Editura Shic, foarte frumoase toate cartile)

| JeSa a răspuns:

"Introducere în sociologie", Norman Goodman.

| cornculapte a răspuns:

Mie mi-a placut Colectionarul de John Fowles. Desi nici eu nu prea am dat de carti bune. Spune-mi si mie ce ai mai citit ca ma duc la biblioteca si din ce vreau eu nu are nimic...

| Barajag a răspuns:

Dostoievski-"Crima si pedeapsa","Fratii Karamazov"
Florence Scovell-"Jocul vietii"
Dan Chertes-"Floarea tacerii"
Jane Austen-"Mandrie si prejudecata"
Edgar Wallace-"Razbunatorul"
Daniel Walther-"Ambuscada pe Ornella"
Lecturare placuta!big grin

| Leea1234 a răspuns:

Invitatie la vals- e super
si mai este o serie a Sandrei Brown -texas Lucky, texas Sage, texas Chase
merita citite!

| Dara explică:

Va multumesc pentru recomandari!
@cornculapte - mi-e cam jena sa recunosc... in ultimul timp am citit cam putin, acum vreau sa recuperez. De aici si intrebarile mele. Am terminat de citit "Tata bogat, tata sarac" de Robert Kiyosaki si acum am inceput "Muntele vrajit" de Thomas Mann.

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Nici Mircea Eliade nu trebuie uitat. Are câteva romane foarte interesante. Mai e nevoie să le enumăr?

| RoseNightmare a răspuns:

Amurg, Luna Nou, Eclipsa, Zori de Zi- Stepheny meyer
Obiecte ascutite
Cutia cu fantome
Jurnalele vampirilor
Nu plange sub clar de luna
Luna plina
Pe aripile vantului
Lorelei
Gheisa
La rascruce de vanturii
Curajul-Holly black
Jertfa-Holly black
Gazda
Pantofiorii roz
Diamantul din drury lane 1, 2
Suspiciunii
Academia vampirilor
Cartea cimitirului-neil gaiman

happy

| Georgix a răspuns:

La rascruce de vanturi Emily Bronte
Femeia la 30 de ani Honore de balzac

| loredana2012 a răspuns:

Camil Petrescu-Ultima Noapte de Dragoste.Intaia Noapte de Razboi.

| CarlaElena a răspuns:

Academia vampirilor:X

| animagus a răspuns:

Ismail Kadare - Generalul armatei moarte
Jose Saramago - Eseu despre orbire
Andrei Makine - Pe vremea fluviului Amur

| Armyde a răspuns:

Hi! jurnalele vampirilor. poti incercahappy

| liana_7847 a răspuns:

Dracula. E foarte interesanta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Momentan, citesc ''Mumia de la masa din sufragerie - cele mai neobisnuite 32 de cazuri de psihoterapie'', titlul spune tot. Ca autori, Jeffrey A. Kottler si Jon Carlson.

| Elisa_8832 a răspuns:

Eu citesc un întreg volum de cărţi, "Vampirii Sudului", sunt la a treia carte pe care o citesc, îţi recomand să citeşti şi tu cărţile.
Sau cărţile lui Agatha Christie. Cele cu Hercule Poirot.

| roxy_8984 a răspuns:

Buna!
eu iti recomand Alchimistul, Inger si Demon, Iluminatii, La miezul noptii, Immortal desires happy
Sunt bunewinking
O fundita se poate daca nu cer prea mult?

| Cezar_Daniel_1984 a răspuns:

DRUMUL MEU PRIN VIAȚĂ!
Cel mai ușor mod de a  ajuta este cumpărând sau distribuind aceasta carte. Ajutați să le schimbam viitorul copiilor din centrul cu dezabilitați fizice Harap Alb.
Prețul unui exemplar este de 25 de lei.
Puteți comanda la:

Librăria Coresi.

Fix      :  +40 (21) 260 0125
Mobil  : +40 722 156 408
E-mail : coresi@coresi.net
                Sau
Editura EPUBLISHERS.INFO S.R.L.
București B
 România
Fix      : +40 (21) 260 0125
Mobil : +40 722 156408

E-mail: office@epublishers.info

Comanda carte digitala : iBookSquare.ro