| Dizzy a întrebat:

Ce carti pentru adolescenti in recomandati?

Răspuns Câştigător
| VladyCristian a răspuns:

Buna. Eu iti recomand cartile care au fost insirate mai sus ( sunt super ) plus seria "amurg"

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Micul print, Colt alb sau Minunatele aventuri ale lui Nils Holgerson.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Citesc acum cartea primita de la TPU.ro
Neuromantul - William Gibson.
Nu stiu cat e pentru adolescenti, dar mie imi place. E un SF foarte complex.

| mary_4765 a răspuns:

Sexul explicat adolescentilor
romanul anna carenina
sa romanul
rosu si negru
s. a

| Andreea_8014 a răspuns:

Cartea de nisip
Un veac de singuratate
Elevul Dima dintr-a sapteawinking

| ◕‿◕Al3xUtZa◕‿◕ a răspuns:

Ieri invizibila astazi o stea-Cathy Hopkins e super tare cartealove struck

| Deeza a răspuns:

Pai daca esti innebunit/a de shopping (sau nu neaparat) ai putea sa incerci de la sophie kinsella seria 'Ma dau in vant dupa cumparaturi'. Mie mi-a placut foarte mult. Sau daca esti genu' sf ai putea sa citesti 'Jocurile Foamei' de la Suzanne Collins (cartea a fost chiar un bestseller)

| Ann™ a răspuns:

Tobe, fete si placinta periculoasa - Jordan Sonnenblick;
Zodia Indragostitilor - Giulia Carcasi [cea mai tare carte love struck]
Gossip Girl - Cecily von Ziegesar

Sper ca te'am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totally Spies - "Ghidul spionajului "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste Anomalii de Joey Goebel.

| luuu :) a răspuns:

''De veghe in lanul de secara'' de J. D. Salinger
ii super cartea

| jenna1213 a răspuns:

De veghe in lanul de secara de J. Salinger, Elevul Dima din clasa a 7-a(adica a 11-a dar pe at se spunea a 7-a in loc d a 11-a) de mihail Dumeș, Lorelai de Ionel Teodoreanu.