| diana0983 a întrebat:

Ce chitara imi recomandati pentru incepatori:-s? Pana in ce pret intra?

Răspuns Câştigător
| lalalalalalalalalalalaaa a răspuns:

Du`te la magazinul Muzica de pe Calea Victoriei, si acolo vei gasi orice iti doresti.Problema ta am avut`o si eu cand imi doream o citara.Crede`ma, vanzatorii de acolo sunt super draguti si sociabili, te vor ajuta.
Trebuie sa le explici in ce consta dorinta ta de a canta:vrei o chitara clasica[cu coari de naylon], o chitara acustica[corzi de fier] sau o chitara electrica.
Eu mi-am cumparat o chitara clasica, la pretul de 320 de lei. Cea acustica are pretul de 340 de lei, dar iti recomand chitara clasica, daca esti incepator deoarecea cea acustica iti va provoca rani serioase la degete.
Indiferent de alegerea ta, succes!:*

6 răspunsuri:
| Dennys1521 a răspuns:

Model nu stiu.dar sunt destul de eftine.am o vecina care are chitare electrica cu 8 mil noua.deci una care nu e electica intre 3 si 6 mil

| Aly_1795 a răspuns:

Hei dar merge sa incepi cu chitara acustica?

| FightLoveHope a răspuns:

10 milioane?! Exagerezi!
Am prieteni care si-au cumparat chitara aucustica(clasica) cu 3 mil(vechi). Aceasta este destul de buna pentru incepaturi.
PS: Nu vorbesc din auzite. Si eu am vrut sa imi cumpar chitara clasica si m-am interesat.
Succes!

| Luiiizaa a răspuns:

Iti recomand chitara clasica!
E speciala pentru incepatori.
Pretul variaza intre 2 milioane si 3, 5 milioane...depinde de calitatea aceasta... sper ca te'am ajutat!>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic mai mult de 20 de miloane o chitara clasica. nu stiu eu o am de 30 de milioane, clasica si electrica bine dar nu-s incepatoare deci poti sa o iei din punctul meu de vedere la 10 milioane

| Kunai a răspuns:

Chiar provoaca rani cea acustica, deci e mai usor cu cea clasica. clasica e intre 200-300lei. dar acum depinde de magazin.