| monstereye a întrebat:

Ce desene animate va placeau cand erati mici? Si ce parere aveti de desenele animete de acum?

9 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Imi placeau urmatoarele desene:
Viata cu Louie
Ce-i cu Andy
Johnny Bravo
Tom si Jerry

Ce cred eu despre desenele animate de acum? Niste prostii pentru copiii de 7 ani (Kick Buttowski, Phineas si Ferb, Viata in acvariu, Angelo e cel mai tare...)

| Mikasa a răspuns:

Alea de Disney, Tom si Jerry, Scooby Doo si unele mai deosebite. Cele de acum nu prea mai au farmec, decat unele dintre ele cum ar fi Phineas and Ferb.Ala ii un serial amuzant.

| AndiNyctophilia a răspuns:

Mie imi placea unul, Curaj catelul cel fricossad
Desenele de azi...o gluma...Toate sunt numai mizerii. Eu le-am si catalogat, din lipsa de ocupatie.
Cele mai retardate sunt alea gen "Ben 10" sau "generator Rex", pline de violenta, mesaje subliminale si total dezgustatoare.
Alte idiotenii sunt si alea, cum ar fi " bakugan", "digimon", "yu gi oh in gura", "maestrii duelului" s.a.m.d
Nu inteleg ce e cu idioteniile astea care se repeta?!? wtf? Adica vezi in toate desenele astea mentionate mai sus numai creaturi ciudate cu nume greu de pronuntat(in general dragoni rosii si urati ca toti dracii) care cand strigi la ei ies din niste carduri, din niste bilute, din niste sfere... Ce-i asta? Astea-s desene?
Alea de demult nici nu se compara cu shaormele, cu manelele astea care distrug copiii.

| raluk27 a răspuns:

Cam tot ce insemna Wald Disney: Cartea junglei, Pisicile aristocrate, Frumoasa si bestia, Doamna si bagabondul etc. Si acum le revad cand mi-e dor de copilarie. Desenele de acum? Niste porcarii! Pe langa faptul ca sunt urate, vocile sunt stupide, mai sunt si dublate. Si ne mai miram de ce sunt multi care cer ajutor la engleza. Noi am invatat de la Cartoon Network happy

| mihai1997 a răspuns (pentru raluk27):

Ca bine spui am am 15 ani si 2 ani de acolo am invat oarecum cv

| 0Andrew0 a răspuns:

Tom & Jerry iar desenele de acum... Se vorbeste mai mult de violenta si plictisitoare

| monstereye explică:

Mie imi placeau urmatoarelesurpriseban
- Galactik football
- Looney Toons
-Ce-i cu andy
-W.I.T.C.H
- Pucca
-Printesa sisi
-Spioanele
-Power Rangers Forta mistica
- Cainii detectivi
-Curaj caine prost
-Viata cu Luie
- Scooby Doo
-Regele Shaman (eram inebunita dupa desenele alea)
-Povestitorul anderson
-Copii de la 402
Si parerea mea despre desenele din ziua de azi e ca nu sunt amuzante de loc, nu au actiune, nu au nimic, sunt plictisitoare in afara de Phineas si Ferb si Recreatia mare. Numai ai la ce sa te uiti plus ca dau aceleasi episoade in fiecare zi. Spun niste glume care nici macar nu le intelegi daca nu sunt rasetele de pe fundal. In ziua de azi nici macar nu mai sunt desene sunt asa zisele seriale pentru copii care mai mult isi bat joc.

| ciprianjurje a răspuns:

Preferatul meu a fost si este Regele Shaman. Adica ultima data cand l.am vazut aveam 8-9 ani si acum am inceput sa ma uit din nou la el si mi se pare mult mai frumos acum de cat atunci.

| donaldduck a răspuns:

Imi placeau Familia Flintstones, Scooby Doo, Tom & Jerry, altele nu imi vin in cap :-s laughing cele de acum mi se par altfel, nu mai sunt originale... thinking