| ionutzking a întrebat:

Ce efecte apar daca ma apuc de sala (am 16 ani)? La cat timp se vor cunoaste diferentele? Imi poate afecta si sanatatea? Astept raspunsuri...Care ma ajuta cel mai mult are fundita!winking

Răspuns Câştigător
| cossmy a răspuns:

Cu un program bine pus la punct in numai 3 luni vor incepe sa se vada rezultatele. Sanatatea nu iti fa fii afectata in mod negativ, ci dimpotriva. Iti va creste imunitatea si rezistentza organismului! Nu mai vorbim de cat de benefic este pentru sistemele circulator si respirator, dar si pentru cel nervos deoarece "trasul de fiare" e un mod de relaxare psihica si un remediu impotriva stresului cotidian!winking

12 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Efecte negative nu cred ca poate avea sala impotriva ta.Am mai multi prieteni care merg la sala, si mai mici de 16 ani...si e ok.
Dupa cateva luni [2 cel putin] vor incepe sa se vada rezultatele, dar asta daca te tii de ea[de program].
Sanatatea nu ti-o va afecta negativ, ba din contra.winking
Bafta la sala.smug big grin

| r8driver a răspuns:

Stai linistit k nu ti se antampla nimic daca te apuci de sala!
3-4 luni se va cunoaste.
Dar nu zi de zi, s-a lasi corpul s-a se si odihneasca.
bafta.

| kanibala a răspuns:

Nu e chiar sanatos stiam eustraight face!
cred ca in 1-2 se vor vedea efecte...

Succes!kiss))

| kanibala a răspuns:

Io vroiam sa zic peste 1-2 luni big grin

| kenzo007 a răspuns:

Salut...
In locul tau nu asi face salabig grin doar pierzi vremea si timpul, desi iti ia cam vreo 3 luni pana sa se vada ca ai pus ceva pe tine. ps... la astia ce fac sala. nu-s mai asa de buni in pat. din auzite iti zic astahappy

| cossmy a răspuns:

La 16 ani presupun ca mai vrei sa ma si cresti, asa ca ai grija cu presa pentru picioare, nu pune greutati mai mari d 50 kg si la genoflexiuni cu haltera. Ma rog, acestea pot fi evitate, exista alte aparate pentru ele. In rest, rezultate se vor vedea in max o luna, nu vizibile, insa vei remarca o crestere a fortei si intarirea zonelor antrenate. Si eu fac sala si ma simt foarte bine. E chiar ok la 16 ani sa ai un corp bine definitwinking

| Sperietoarea a răspuns:

Este foarte sanatos. Iar in ceea ce priveste ajutorul depinde cat de mult lucrezi

| deea_9894 a răspuns:

Buna. Poi sanatatea nu ti-o afecteaza daca echilibrezi exercitiile cu masa dar ai mare grija sa nu mananci excesiv dupa ce vii de la sala deoarece vei pune tot ce dai jos si nici muschii nu vor aparea ci doar o burtica de care i-ti va fi greu sa scapi. Alte sfaturi nu am. PA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste 3 ani o sa ai mushchi smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa zic nu iti dauneaza daca sti cum sa tragi. e un lucru ok.eu trag acasa si sunt multumit. bafta la sala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

(19 Octombrie 2009 14:52 )
kenzo007 a răspuns:
Salut...

In locul tau nu asi face salabig grin doar pierzi vremea si timpul, desi iti ia cam vreo 3 luni pana sa se vada ca ai pus ceva pe tine. ps... la astia ce fac sala. nu-s mai asa de buni in pat. din auzite iti zic astahappy! -> Esti virgin? Taci din GURA!

| gabriela_9793 a răspuns:

Eu am 18 ani si fac pilates de vreun an jumate...astea nu's asa de dificile dar nu cred ca este foarte rau daca te apuci de sala la 16 ani...eu stiam ca te opreste din crestere ridicarea greutatilor dar in rest nu stiu... sper ca am putut fi cat de cat de ajutorhappy