| MysticWayz a întrebat:

Ce este mai important pentru voi : trecutul, prezentul sau viitorul?

Răspuns Câştigător
| JahBless a răspuns:

Prezentul...pentru ca daca traiesc in trecut inseamna ca am regrete, daca voi trai in viitor voi ajunge un diabetic gras si imputit ce-si plange de mila.

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trăiesc prezentul fără frica trecutului și amintirea viitorului!
Pa, pa.

| LuS[z] a răspuns:

Prezentul pentru ca trecutul il stiu iar viitorul nu vreau sa il stiu pentru ca nu ar mai fi niciun famec in a trai daca l-as sti.

| mistikk a răspuns:

Examenul de maine

| Kidd a răspuns:

Viitorul happy

| blondissima a răspuns:

Timpul e cea mai mare iluzie!
Oamenii de stiinta inca nu s-au pus toti de acord daca prezentul exista sau nu. Unii din ei spun ca doar prezentul exista, pentru ca doar in prezent putem actiona in functie de ce am trait in trecut pentru a construi viitorul. Dar pentru ei prezentul inseamna azi. Ceilalti spun ca prezentul este acum 12:08:45 si a fugit, a venit 12:08:46 care era viitor acum o secunda. In fiecare secunda se pot intampla multe ( tranversam strada fara sa ne asiguram, si trece o masina in viteza care ne-ar fi calcat daca eram cu un pas inainte, o secunda ). In comparatie ( ca dimensiune ) cu trecutul si viitorul prezentul( secunda de fata ) e atat de insignifiant si aproape egal cu zero.
Eu am momente de nebunie sau de perfecta constienta cand ma gandesc ca eternitatea e o clipa. Toate se intampla concomitent, in toate dimensiunile dar noi nu le percepem, sau le percepem pe rand.

| Lacoste a răspuns:

Pentru mine conteaza toate 3. Ceea ce faci in prezent va avea rezultat in viitor, iar ceea ce-ai facut in trecut se manifesta cumva in prezent si viitor.

| niNNu a răspuns:

Prezentul!

| iulia_9095 a răspuns:

Pt. mine toate deoarece si trecutul si prezentul cat si viitorul fac parte din aceeasi viata-viata fiecaruia.Trecutul e uitat, prezentul trebuie trait si viitorul este un taram necunoscut pe care vom pasii incetul cu incetul pana ajungem la linia de final.

| anonimathebest a răspuns:

Prezentul

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Toate.

| catalutza99 a răspuns:

Viitorul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prezentul, si viitorul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine cel mai important este viitorul, dar nici prezentul nu e de neglijat.Ce a fost in trecut, ramane acolo.