| AlexutuDeiu a întrebat:

Ce exerciti trebuie aplicate pentru a creste detenta?

Răspuns Câştigător
| cumsablog a răspuns:

1. Exista niste saculeti pe care sa ii legi in jurul gleznelor - alearga cu ei la picioare
2. Fa genuflexiuni ridicandu-te pe varfuri, eventual cu greutati in mana.
3. Fa ridicari pe varfuri pe un picior (adica sta intr-un picior, te ridici pe varf si cobori, apoi schimbi piciorul)
4. Stai pe marginea unei scari doar cu varful picioarelor si fa balansari sus-jos.
5. Sari coarda
6. Urca scari.

Ai grija insa sa nu exagerezi cu greutatile, pot sa apara probleme la ligamente sau coloana.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| c4t4lin a răspuns:

Juaca fotbal laughing