| Dana a întrebat:

Ce face un designer vestimentar? Cum devii designer vestimentar?

3 răspunsuri:
| spxinsane a răspuns:

Bună,

Pentru a ajunge designer vestimentar se pot urma cursurile unei facultăţi de arte la secţia "design vestimentar" (la Timişoara ştiu sigur că este).

Acesta face schiţele pentru haine, creează haine.

O zi plăcută

| TurnOn a răspuns:

Pentru a fi designer vestimentar iti trebuie talent la desen! trebuie sa poti sa desenezi fete sau baieti si sa ii si imbraci pe hartie! app iti trebuie si imaginatie; creativitate! exista sectii speciale ( stiu ca e una la Bucuresti si la Timisoara) cred ca daca vrei de pe acum poti sa desenezi ce ti-am scris mai sus si pe pui pe youtube! poate cineva va vedea ca ai talent si te va conctacta! MULTA BAFTA!

| ellyef a răspuns:

Haideti frate, cica trebuie sa inveti sa desenezi fete si baieti.Nu! Ca sa devii designer trebuie sa ai imaginatie si nu conteaza daca nu sti sa desenezi fete sau baieti iti poti cauta pe net un manechin si apoi sa ii desenezi haine,poti incepe sa creezi pentru gen, papusi si sa atasezi chestii la haine(brose, nasturi...) poti sa vinzi creatiile tele gen pe facebook! Sper ca ai inteles.Iar ca sa devii designer poti sa urmezi si o facultate de economie daca ai talent poti sa devi designer