| painkilleeer a întrebat:

Ce geanta ar fi mai potrivita pentru o excursie de 2 zile? (una potrivita in care sa incapa esentialul) Si ce ar trebui sa-mi iau la mine ca fiind necesar dar sa nu fie prea mult de carat?

2 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Depinde unde te duci, rucsac sau troler mic, clar iti trebuie niste schimburi, poate si o pijama ceva, trusa de make-up pentru un machiaj simplist, servetele umede, pasta de dinti, deodorant si daca nu stai la un hotel/pensiune iti trebuie si de curatat(prosop, gel de dus mic etc). Daca esti baiat e mult mai usor-rucsac si strictul necesar.

| Lioana a răspuns:

Depinde unde mergi, unde te cazezi, ce vrei sa faci in aceste 2 zile. Depinde de asemenea de varsta si de sex.
In principiu eu mi-as lua un schimb de haine, o haina de ploaie, slapi, prosop, trusa pentru baie, mancare. Pentru o iesire de 2 zile n-as lua trolerul ci un rucsac mai mic.