| alina14 a întrebat:

Ce inseamna Deja Vu?

Răspuns Câştigător
| Copilu_3478 a răspuns:

"deja vu" vine din franceză şi înseamnă "deja văzut". De exemplu am impresia unui deja vu când cineva mă intreabă ceva, iar eu simt că m-a mai întrebat odată. Sau când sunt într-o situaţie în care parcă am mai fost odată.

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un sentiment pe care l-ai mai trait happy

| GreenPills a răspuns:

Déjà vu înseamnă în limba franceză,, deja văzut". Déjà vu-ul reprezintă un sentiment ciudat sau iluzia că am văzut sau trăit deja o experienţă cu care ne întâlnim pentru prima dată.

| Lawrence a răspuns:

Nu inseamnă nimic, e numele melodiei lui Inna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna - Deja vazut - si vine din franceza.
Este un fenomen. Atunci cand mergi pentru peima data intr-un loc si ai senzatia ca ai mai fost acolo sau vorbesti cu cineva si brusc iti spune ceva ce ai mai auzit inainte ( ti-a mai spus ).

| 334499 a răspuns:

Senzatia ca traiesti acelasi sentiment, moment

| 16.laura.16 a răspuns:

Adica sentimentul ca ai mai trait odata un anumit moment din viata ta.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Intră și aici: http://www.elystar.ro/modules/news/article.php?storyid=1376
Pa, pa.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Impresia ca un anumit lucru sa mai petrecut odata, sa mergi undeva si sa ai impresia ca ai mai fost acolo, etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja Vu inseamna atunci cand ti se pare ca se repeta inca o data o experienta.

| waXonwaXoff a răspuns:

Cand ai senzatia ca un lucru ti s-a mai intamplat.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Daca ti se intampla des inseamna ca ai probleme psihice.

| AlbertRock a răspuns:

Ti se pare ca sa mai repetat un lucru...