| qwerty a întrebat:

Ce inseamna greseala de picior la tenis?

Răspuns Câştigător
| sandy a răspuns:

Cred că e atunci când calcă tuşa când serveşte.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel care serveste calca linia de fund a terenului, inainte ca mingea servita sa treaca fileul.

| cornel a răspuns:

Atinge linia cu piciorul inainte sa serveasca

| danbnz a răspuns:

A calca linia de fund in timpul serviciului

| Drauzy a răspuns:

Probabil felul in care lovesti mingea cu piciorul > o lovesti gresit si iese in afara terenului de joc.
Nu am auzit de asemenea chestie big grin

| ClaudiuAndrei90 a răspuns:

Greseala de picior" la efectuarea serviciului; jucatorul care executa serviciul a atins linia de fund a terenului cu piciorul inainte de a lovi mingea in serviciu.

| Lavinia_5321 a răspuns:

Buna!

Atunci cand servesti, piciorul trebuie sa fie in spatele unei tuse (linia de fund). Daca in momentul in care servesti, calci cu piciorul linia, se anunta "greseala de picior".

Pa-pa!