| MailoMailoo a întrebat:

Ce inseamna jocuri Stealth?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jocurile Stealth, sunt jocuri de actiune, cu un grad ridicat de complexitate, in care scopul tau este de a-ti indeplini obiectivul folosind cat mai putine resurse cu putinta, si obligatoriu, fara a fi detectat.
Sunt jocuri care au un grad ridicat de realism, si care de obicei lasa la atitudinea jucatorului modul in care se va derula si incheia obiectivul in sine. De obicei, sunt recomandate celor 17+ intrucat au un caracter complex al gameplay-ului. Accentul se pune pe Eficacitate, si Notorietate.
De ex in Hitman, daca esti violent, si reperat in timp ce iti indeplinesti obiectivele primesti ratinguri ca : Ucigas, Terorist, sau chiar Psihopat. In timp ce o lovitura bine calculata, se recomenseaza cu titlurile de : Agent, Profesional, sau "Silent Assassin"
In Splinter Cell, totul tine de indeplinirea obiectivelor, atata timp cat nu esti reperat, nu prea conteaza cum, insa fiecare derapaj, fiecare obiectiv derivat din primul pe care nu l-ai indeplinit, te penalizeaza la punctaj. Evident, scopul este sa ai 100%

| CersetoruVesel a răspuns (pentru anonim_4396):

Jocurile gen assasin's creed?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CersetoruVesel):

Jocurile Assassin's Creed sunt Action. Unele misiuni pot fi abordate si "stealth" dar premiza jocului este cu totul alta. Din cate ai observat, tacticile de lupta in Assassin's Creed sunt foarte spectaculoase, chiar atistice, si realizate in asa fel incat sa creeze un haos complet. Nu ai sa vezi asa cea in Hitman sau Splinter Cell sau Thief. Nu ca nu ai putea, dar premiza jocului de la iceput nu sugereaza o astfel de abordare.

6 răspunsuri:
| DiannaDia a răspuns:

Jocuri in care trebuie sa indeplinesti misiuni. Ceva in gen counter strike. happy

| Miranda29 a răspuns:

Jocuri stealth de exemplu Seria Splinter Cell sunt jocuri de tip shooter care necesita utilizarea unei tactici de a omora.Jocurile de spionaj sunt stealth.

| zHeArTz a răspuns:

Jocuri unde trebuie sa indeplinesti niste misiuni

| Dinamovistul101 a răspuns:

Cele mai faine jocuri sunt Stealth.
Seria Splinter Cell e cea mai faina big grin