| CrowUp a întrebat:

Ce inseamna vagin? mentionez cas baiat dar is curios ce e

Răspuns Câştigător
| clauu a răspuns:

Vaginul este locul pe unde ai iesit tu din pacate :(. Mai este cunoscut si sub numele de " pasarica ".

GLUMESTI?!

http://www.libertatea.ro/usr/thumbs/thumb_612_x_0_3908-125087-vagin2.jpg

| Crucified a răspuns (pentru clauu):

In termeni stiintifici la pasarica se zice vulva happy sper ca nu te superi ca te-am corectat. big grin

29 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Berea si vaginul. cand o sa cresti asta o sa fie baza laughing

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Eu sper ca glumesti cand spui ca nu stii ce inseamna;))adica ai fi putut sa cauti pe google daca nu stiai nu stiu c sa cred:-?

dar totusi daca chiar nu stii citeste aici : http://ro.wikipedia.org/wiki/Vagin

| Oanny a răspuns:

Vaginul este un pasaj de trecere între uter - organ sexual aflat în interiorul corpului femeii - şi vulva la exteriorul corpului femeii.
Vaginul este o parte a organului sexual feminin, partea exterioară fiind vulva. Sistemul reproducător (genital) al femeii este alcătuit din două glande sexuale, numite ovare, şi următoarele organe: două trompe, uter, vagin, vulvă; toate acestea sunt localizate în partea inferioară a cavităţii abdominale.

Mai pe scurt, gaura aia pe unde se baga stii tu celaughing

| Oanny a răspuns:

Din curiozitate cati ani ai? In celelalte intrebari ale tale scrie ca esti fata...straight face

| AleandraIleana98 a răspuns:

Parte a aparatului genital feminin in forma de canl cilindric musculos si membranos care face legatura intre vulva si uter

| madia a răspuns:

Pai nici nu o sa afli...parca tu vroiai sa te casatoresti cu un baiathee hee
Pa, pa.

| PeAcE a răspuns:

Vaginul este un pasaj de trecere între uter - organ sexual aflat în interiorul corpului femeii.

| x3SweetPoison a răspuns:

Scrie pe google :wikipedia vagin.
http://www.google.ro/......tp?/search
Da pe prima.

| Libelle a răspuns:

Moama cata prostie pe capul tau.bai ...chestio...(ca nu stiu ce esti, m-am uitat la contul tau si inainte ereai fata, poate te-ai schimbat acum)baga-ti mintile-n cap pe cuvant.dk ai o rpoblema devarata zi-o dar nu mai pune intrebari la vrajeala, ca si-asa nu le crede nimeni

ps:fetele, nu fiti fraiere sa raspundeti stiintificstraight face acestui ``user``.

| Ioana1984 a răspuns:

Nu cred eu ca nu stii dar vrei sa te invatam noi? uita-te aici si invata.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Vagin

| LiaLiuta a răspuns:

Intr-o buna zi vei afla... Daca nu in clasa a 5-a a 6-a la biologie atunci in alte circumstante. Iar pe parcursul vietii acest cuvant te va macina incet dar sigur happy Have a nice life!

| Anonim134 a răspuns:

Parte a aparatului genital feminin, în formă de canal cilindric, musculos și membranos, care face legătura între vulvă și uter. [funda?batting eyelashes]

| Serendipity17 a răspuns:

Cati ani ai? :-? ma rog.vagin e chestia aia la fete :))

http://ro.wikipedia.org/wiki/Vagin

nu te uita la poza :))

| 999sabina a răspuns (pentru Serendipity17):

Mama mea acum 12 ani

| AzzzY a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Vagin

aicia iti explica foarte clar ce inseamna. Fundita?

| Tokha a răspuns:

Vagin=organul genital feminin

| CrowUp explică:

Pentru cei care ma intrebau des fata sau nu is baiat dar sora mea inainte i l-am dat ei sa puna intrebari dupa mi-a trebuit mie si gata l-am luat

Răspuns utilizator avertizat
| alexandra88 a răspuns:

Vaginul este o parte a organului sexual feminin, partea exterioară fiind vulva. Sistemul reproducător (genital) al femeii este alcătuit din două glande sexuale, numite ovare, şi următoarele organe: două trompe, uter, vagin, vulvă; toate acestea sunt localizate în partea inferioară a cavităţii abdominale. Trompele se deschid în uter, organ asemănător unui sac, al cărui perete gros şi musculos este căptuşit cu o mucoasă. Acest organ se continuă cu vaginul, care se deschide la exterior prin vulvă. În timpul sarcinii, viitorul copil se dezvoltă în uter.

| Babyk3yk3y a răspuns:

Hihi.Vaginul-ste un conduct musculo-conjunctival, median, nepereche, care prin extremitatea proximala se insera pe col, iar prin ce distala se deschide la nivelul introitului valvular prin orificiul vaginal.In ansamblu are aspectul unui conduct cilin-droid, turtit in sens antero-posterior pe cea mai mare parte a traiectului sau, ca atare vaginul prezentand un perete anterior si unul posterior, in contact unul cu celalalt. Peretii laterali sunt ingusti si putin evidenti, avand mai mult aspectul unor margini sau canturi. Aceasta conformatie se schimba la extremitati, la cea proximala vaginul luand forma unei cupole ce se insera pe col (forma circulara in sectiune transversala), iar la cea distala fiind turtit in sens transversal, vaginul adaptandu-se fantei vulvare, care are axul lung in sens antero-posterior.
Mai multe info. le gasesti aici.http://www.medicultau.com/......ginul.php. :D

| Piticccc_5651 a răspuns:

Pe tine te apuca ma? laughing
De ce te intereseaza?
Vezi-ti de treaba ta. Nu o zic cu rautate.

| finetare a răspuns:

Găoază., vagíne, Canal care face legătura între vulvă şi uter, asteas unele

| DjJohny a răspuns:

Vaginul e partea aia la femeie pe unde ai iesit daca ai iesit pe acolo depinde mai pe scurt organu sexual la femeie

| Teo_Borodi_1987 a răspuns:

Teapa

| Boss_Alex_1999 a răspuns:

Vagin e in piz femei =)) de acolo ai iesit situ si toti =)) http://www.medicalook.com/systems_images/Vagina_large.jpg na intra acai si o sa vz;)