| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă wellness? O definiție...

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Este o evaluare a corpului nostru si a nutritiei acestuia.
Ti se vor pune mai multe intrebari asupra obiceiurilor alimentare si ti vor face mai multe masuratori ca sa vada starea sanatatii si a corpului dumneavoastra la momentul realizarii acesteia si o sa primesti o serie de recomandari pentru a ameliora din obiceiurile alimentare pentru a diminua comportamentele care prezinta riscuri.

2 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

Definitia cuvantului ad-literam este "o stare foarte buna de sanatate fizica si mentala" - atribute ce nu lipsesc unei persoane care isi doreste o evolutie calitativa a vietii.
Mai multe informatii despre acest concept, aici:
http://www.desprespa.ro/SPA/SPA-si-Wellness/Wellness

| anonim_4396 explică (pentru Lostlyric):

Mulțumesc mult de tot!