| alecs94 a întrebat:

Ce jocuri merg pe un windows 98?

10 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Toate merg

| Ervin a răspuns:

Nu merge prea multe, de asta te asigur, fifa înainte de 2004 merge cred, şi sunt faine alea, ISS la fel (pesul de astăzi), gta I dacă ai noroc.astea sunt odată cu software-ul:

-Soltaire

-Minesweeper

-Frecel

-Heart

si pinball daca mai imi aduc aminte

| spirt1 a răspuns:

Pai sunt multe.Cum ar fi:heretic, hexen, doom, duke nukem 3d, earthworm jim, nfs2, blood, heroes 1, 2, 3, starcraft, warcraft 2, age of empires 1, 2, dark reign, red alert 1, 2; Max-Payne 1.

| Hasss a răspuns:

Mario si joculetze din astea asta stiu ca am avut si eu odata un pentium 2 big grin

| PCT a răspuns:

Mortal kombat 4, duke nukem 3d, atomic bomberman, heretic, hexen, doom, duke nukem 3d, earthworm jim, nfs2, blood, heroes 1, 2, 3, starcraft, warcraft 2, age of empires 1, 2, dark reign, red alert 1, 2 etc
Cam orice joc 2D aparut pana prin '98.
Hitman 2 (depinde ce placa video are), Stronghold, Stronghold Crusader, Collin McRae 2, Serious Sam, Ghost recon, Football Manager 2005-2008, SimCity 3000, Mortal Kombat 4, Atomic Bomberman, Commandos 1&2, Icewind Dale 1&2, Homeworld, Baldur's Gate 1&2, Half Life + Blue Shift + Opposing force, Worms 1 + 2 + Armageddon, Europa Universalis 2, Hearts of Iron 2, Deus EX, Return to Castle Wolfenstein (depinde de placa video), Quake 2, Quake 3 (idem), Unreal 1+2, Unreal Tournament (idem), Fifa 99-2004, Black and White, Red Alert 2 + Yuri's Revenge, Fallout 1 + 2, Fallout Tactics, Diablo 1 + 2, Delta Force 2, Civilization 3, Age of Empires 1 + 2, Shogun Total War, Railroad Tycoon 2, Monkey Island 4, Tomb Raider 1 + 2 + 3, Planescape Torment, Cossaks, American Conquest, Nox, Jagged Alliance 2, Neighbours from Hell, Master of Orion toate, Patrician toate.

in mare ar trebui sa ii mearga cam toate din lista asta. eu am reusit sa rulez toate jocurile din lista pe un P2 cu 128 RAM si 32 video.

CAND TE PLICTISESTI DE TOATE ASTEA MA ANUNTI! :-)

| Gecko a răspuns:

Parerea mea : upgrade la 7 sau vista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Solitaire

| vl96cos a răspuns:

Jocuri cum sunt cele de pe miniclip.ro

| Cicatrice2011 a răspuns:

Nu stiu dastea laughing

| Caplat_Alexandru_1989 a răspuns:

Sau nfs underground gta3
cs1.6 tony howk's pro scater cred ca merg toate pana la underground fifa 2005 este ultimul si pentru win 98 si multe altele... cauta jocul si dai o cautare pe sistem rq..si vez sistemul de operere compatibil