| EcLipSa234232 a întrebat:

Ce parere aveti de adolescentii care se epileaza pe maini si pe picioare?
Dar de cei care se epileaza doar pe picioare si pe maini nu?
funda

Răspuns Câştigător
| mmary a răspuns:

O parere foarte buna. Daca in cazul baietilor alegerea este a fiecaruia la fete treaba se schimba si devine obligatorie. Din cate am vazut adolescentii din ziua de azi se straduiesc sa fie cat mai prezentabili in orice situatie, curati, frumosi..pana la urma nu suntem o tara chiar asa rea, nu?! Numai bine! happy

4 răspunsuri:
| Puffulets a răspuns:

Eu una. ma epilez si pe picioare si pe maini si nu vad nimic rau in asta:p. Mai ales pe picioare ca fata trebuie neaparat, ca baiat depinde de fiecare. Unii baieti sunt de parere ca nu e bine sa se epileze pe picioare pentru ca spune lumea ca sunt " muieri"( femei)laughing si in legatura cu epilatul pe maini nu trebuie neaparat doar daca este parul negru si da un aspect neplacut. Eu m-am epilat dintr-o prostie. Eram curioasa sa vad cum este dar nu pot sa spun ca regret acumlaughing. Ma simt mai bine fara par pe maini ma fac la o saptamana si nu am probleme:p

| Oanarry a răspuns:

Mi-ai adus aminte ca trebuie sa ma epilez pe maini...ca deja am blanita laughing
Nu sunt adolescenta. Daca pui intrebarea asta ca stii daca esti in regula, fa cum te simti tu bine! Indeparteaza parul ala nedorithee hee

| stefantiby a răspuns:

Eu am vazut persoane care chiar ar fi trebuit sa apeleze la epilare ori pe maini ori pe picioare dar am vazut si altii care nu au nevoie dar totusi o fac.
Oricum acum e ceva normal iar daca te epilezi pe picioare ar trebui si pe maini in cazul in care ai mult par doar.

| DarkAngel1 a răspuns:

Adolescentii, sau adolescentele? Baietii care se epileaza pe picioare mi se par cam aiurea, dar e alegerea lor. Baietii care se epileaza pe maini sunt si mai aiurea, e exagerat. La fete e altfel...Pe picioare e obligatoriu din punct de vedere estetic sa se epileze [ pentru ca asa le "impune" societatea in care traim, nu de alta, daca nicio fata nu s-ar epila, ni s-ar parea anormal sa vedem niste picioare epilate ], pe maini insa nu mi se pare ceva absolut necesar, decat doar daca respectiva fata are atat par incat devine neplacut la privit.