| fany332 a întrebat:

Ce parere aveti de calitatea serviciilor oferite de cei de la aeroclubul Romaniei? am vAzut ca ofera cursuri gratuite pentru optinerea licentei de pilot ULM.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Servicii bune.
În perioada 11 ianuarie - 5 februarie 2016 la Aeroclubul României se vor face înscrieri pentru cursurile teoretice şi practice pe care acesta le organizează în vederea obţinerii licenţelor de paraşutist, pilot planor, pilot avion şi pilot aeronave ultrauşoare motorizate.
Tinerii cu vârste cuprinse între 16 şi 23 de ani vor putea beneficia de cursuri gratuite pentru paraşutism, planorism şi aeronave ultrauşoare motorizate, în limita locurilor disponibile în fiecare unitate teritorială în parte. Pregătirea în vederea obţinerii licenţei de pilot de avion PPL(A) se va efectua numai contra cost.
Sursa:http://www.aeroclubulromaniei.ro