| fabulousgirl a întrebat:

Ce parere aveti despre cartile de nicholas sparks?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AlerimxD a răspuns:

Am citit aproape toate cărţile lui Nicholas Sparks.
Accidentul ~ prima carte care m-a fermecat foarte mult. Nu pot să cred cât de mult mă ţinea în suspans după ce spunea naratorul : Eu am fost. Eu am omorât-o. Şi cum povesteşte totul, şi finalul neaşteptat, când Miles vine la cimir şi îl găseşte pe cel care i-a ucis soţia şi îi spune că ei îi plăceau lalelele (nu-mi aduc aminte sigur dacă erau lalele).
O plimbare de neuitat. Drăguţă, simplă şi scurtă. La fel de bună ca şi filmul.
Jurnalul unei iubiri. A sărit cam uşor peste perioada în care Noah şi Allie erau adolescenţi, dar în rest a fost super.
Nunta e continuarea perfectă. Ador ideea că Allie se reîncarnase în acea lebădă şi stătea cu Noah. Era aşa de trist când dispăruse lebăda...
Miracolul şi Dragoste la prima vedere sunt şi ele bune, poveste interesantă.
Nopţi în Rodanthe mi s-a părut cea mai dezamăgitoare. Nu prea pare scrisă de Nicholas Sparks!
Dragă John este de departe preferata mea.
Încă nu am cumpărat Ultimul cântec şi nici nu am văzut filmul.

Dacă îţi place Nicholas Sparks, îţi recomand Cecilia Ahern!
Mă bucur că mai e cineva care citeşte cărţi bune.
Xoxo.