| Twix4Ever a întrebat:

Ce parere aveti despre copiii si adolescentii care nu mai citesc si nu isi imbogatesc cultura generala citind?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ăştia trăiesc degeaba. Trec prin cele 12 clase ca şi un tren accelerat printr-un cătun. Mi-e şi frică să mă gândesc cum va fi în ţara asta atunci când generaţia actuală de tineri/adolescenţi/copii va ajunge să ocupe funcţii importante.

| frikk a răspuns:

Deoarece timpurile/vremile se schimba nu ramane in loc.iar cititul li se par plictisitor.nimic distractiv.

| Loriiiicel a răspuns:

Adolescentilor din ziua de azi, pentru ei, cititul e chiar plictisitor. ei isi imbogatesc cultura generala stand pe internet, pe diferite siteuri. sunt copii in ziua de azi, care la 9 ani, stiu mult mai multe decat stiau adolescentii, cu zece ani in urma. :d parerea mea