| memyselfandi a întrebat:

Ce parere aveti despre eclipse (cartea)... se merita sa o citesti? si care e cea mai interesanta? si dc?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Orice carte merita sa fie citita!
Cu cat citasti mai mult cu atat vei cunoaste mai multe pareri, idei etc.
Dupa ce ai citit cartea poti sa-ti faci o parere despre ea. Dar nu-i sigur ca parerea ta va fi aceeasi cu a altora. Mai mult ca sigur.

7 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Ce sa-ti spun, in general o carte care este bestseller, chiar daca nu trateaza neaparat o idee noua - si este scrisa urmand niste pasi clari... specifici unui bestseller - eu zic ca daca iti place genul poti sa o citesti. Vei hotari tu ulterior daca vei mai citi de aceea autoare si altceva. Iti dau mai jos (poate nu ai citit) prezentarea cartii facuta de editura
"J. K. Rawling a trecut pe locul doi in topul preferintelor tinerilor americani, care si-au mai schimbat gusturile in ultima vreme: au trecut de la vrajitorii britanici la vampirii din cartea "Eclipse", a americancei Stephanie Meyer. Dupa trei saptamini in care s-a mentinut pe locul intii in topul vinzarilor din librarii, "Harry Potter and the Deathly Hallows" a pierdut teren in fata unei alte carti de aventuri dedicate publicului tinar, care a trecut pe prima pozitie de pe lista, conform publicatiei "USA Today".
In prima saptamana de la aparitie, "Eclipse" s-a vindut in peste 250.000 de exemplare in Statele Unite, o cifra care ramine, inca, departe de cele 11, 5 milioane care l-au pus pe Harry Potter pe primul loc in cele sapte zile care au urmat lansarii de pe 21 iulie.
Seria de aventuri publicata de Meyer relateaza povestea unei adolescente care se indragosteste de un vampir. "Se pare ca exista o mare nevoie de romane in care tinerii nu consuma droguri si nici nu fac sex", a declarat scriitoarea americana, care a mai scos doua carti in ultimii doi ani: "Amurg: o iubire periculoasa" (2005) si "Luna noua" (2006)."
totusi daca genul cu vampiri nu-ti place - mai bine citeste o lectura serioasa... sau un alt gen care sa te caracterizeze

pupimik
| pupimik a răspuns:

Eu zic ca merita sa o citesti daca te intereseaza continuarea povestii;;)
Ai aici povestirea in engleza...sa vezi daca iti place :D http://en.wikipedia.org/wiki/Eclipse_(novel)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar azi am cumparato si inca nu am citit-o.Primele 2 vol le-am citit si miau placut.Eu zic ca merita! insa doar daca iti plac genul asta de povesti...chestii care nu sunt adevarate, legende, dragoste... Felul acesta de carti sunt preferatele mele si de aceea ador seria Twilight. sper ca iti vor placea si tie happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic k merita, parerea mea e k este cea mai interesanta...bella e pusa sa aleaga intre edward si jacob, paractic o alegere imposibila, dar care trebuie luata. mie mi-a placut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm.cartea merita citita e:X. dar pentru a intelege ce se petrece trebuie sa le citesti si pe primele 2batting eyelashes.eu le-am terminat pe toate 4:X ce`a mai interesanta ultimasmug.si eclipse merita citita pentru ca bella va face alegerea dintre lumea vampirilor si lumea varcolacilor(cam greu de luat decizia avand in vedere ca jacob a ajutat`o cand suferea dupa edward. dar ea nu l-a uitat niciodata pe ed):X. e o poveste de dragoste cu multe "itze" si ce e interesant e ca nu e pe principiul disney.parerea meatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este foarte super

| patry_5105 a răspuns:

Unde gasesc cartea eclipse online?
si sa o pot downloada