| AndrewR a întrebat:

Ce parere aveti despre jocurile de noroc(aparate, pacanele)?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Toate jocurile de noroc sunt gandite pentru cei care le administreaza. Sansele jucatorilor sunt totdeauna mai mici de cat cele ale operatorilor.
Aparatele tip pacanele sunt si ele programate, sansele tale sunt si mai mici sa castigi. Doar iluzia "castigului" iti goleste buzunarele si te fac dependent.

| AFR81 a răspuns:

O afacere foarte buna pentru patroni, chiar daca sunt partasi la distrugerea unor vieti. Cunosc oameni care au castigat, unul luand, chiar, un jackpot de cateva sute de mii de lei, insa stiu si mai multi care au pierdut mult si multe. Chiar am pe cineva in familie, foarte apropiat, care, indatorat, a fost nevoit sa isi vanda apartamentul. Evident, actiunile sale ne-au afectat pe toti la vremea respectiva in mai multe moduri. Desi merg des in agentii si sunt pasionat de pariuri sportive, sunt total impotriva aparatelor.

| Holiday a răspuns:

Despre jocurile asa zise "de noroc" una buna. Pacanelele nu intra in categoria "jocurilor de noroc" pentru ca ele sunt programate sa pierzi. Adica exista un algoritm setat in programul lor care face ca intotdeauna "casa", adica proprietarul aparatului respectiv sa iasa pe plus.
Deci indiferent cat "noroc" ai avea, pe termen lung vei pierde.

Pe de alta parte exista jocuri numite gresit "de noroc", in genul poker-ului sau a pariurilor sportive unde de fapt 90% tine de inteligenta si nu de noroc. Astea sunt ok pentru ca, desi poti avea si "ghinion", pe termen lung cei care le inteleg si au suficienta inteligenta ies pe plus. La astea castigul/pierderea nu este stabilita de un program ci doar de inteligenta/prostia celor care joaca.

| PainTech a răspuns:

Https://www.diseara.ro/files/uploads/11/11517_0_1.jpg

Asta e parerea mea despre jocurile de noroc.

| cfrtobias a răspuns:

Pierdere de bani, si datorii de tot continui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una foarte proasta.

| AndrewR explică:

Sunt programate sa pierzi? Nu cred neaparat asta, cred doar ca sunt setate ca sa elibereze o anumita suma de bani, iar la cel care se nimereste, poate fi numit castigator

| PinkFlowers a răspuns:

Mananca banii