| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre meciul disputat ieri dintre Spania si Portugalia?

Răspuns Câştigător
| pepe a răspuns:

Un meci tacticizat cu multe greşeli la construcţie, două echipe scurte cu marcaj la sânge, a câştigat Spania pentru că a făcut mai puţine greşeli în apărare şi a ştiut să speculeze marcajul deficitar.

5 răspunsuri:
| resp3ct a răspuns:

Sunt multumit de rezultat.Hai Spaniaa!

| noName_8681 a răspuns:

Ma asteptam la mai mult din partea portugaliei straight face.

| ClaudiuAndrei90 a răspuns:

A fost un meci frumos, spaniolii au jucat mai bine, mai ales Villa care a avut ocazii si care e superbun. Spania a meritat sa se califice si sper sa ajunga mai sus.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi pentru raspunsuri, sunt de acord cu voi, dar am asteptat mult mai mult de la portughezi, ei pot sa joace mai bine.Nu m-a impresionat meciul asta asa cum mi-a placut cel dintre Germania si Anglia.Totusi imi pare rau ca cele doua echipe s-au intilnit atat de devreme, vroiam sa mearga mai departe, pentru ca amandoua sunt puternice.Imi pare rau pentru Portugalia, dar acesta a fost jocul lor.Am vazut reactia lui Eduardo dupa meci.Chiar si Iker Cassilias l-a incurajat pentru ca portarul lusitan era 'doborat'. Portugalia vroia tare mult sa ajunga mai departe si poate ca ar fi putut, dar daca Spania era eliminata nu cred ca Campionatul mai avea acelasi farmec.Pacat ca una dintre ele era condamnata pur si simplu sa plece acasa inainte de meci, si acea echipa a fost Portugalia... Poate se revanseaza ei la CM 2014, dar pana atunci e mult de asteptat. Sper sa-i vad mai optimisti si mai curajosi macar la EURO 2012.