| frvtel a întrebat:

Ce parere aveti despre Mircea Badea si de emisiunea lui "In gura presei"?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Foarte buna! Imi place. Ma uit de cate ori pot! Mai sare el cateodata peste cal, dar...asa e el! @Azm: Este "mediocru", pentru ca zici tu, ca altfel el este premiat la sectiunea "One man show" de Asociatia Romana de Presa!

15 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

@Azm: daca tu traiesti cu impresia ca ce ii iese lui Mirca Badea pe gura este regizat de cineva... te inseli amarnic.Acolo este el cu el insusi si camerele de filmare. Totul este spontan si neregizat. Ajutorul pe care il primeste este de logistica, fara de care nu l-am vedea nici noi, si ziarele, pentru care multumeste la sfarsitul fiecarei emiziuni, Zircon Media! Nimeni nu primeste premiu pentru ca a fost filmat de sus sau dintr-o parte, ca a avut sunet grozav, ca a citit doar niste ziare.Toata sare si piperul emisiunii lui sunt comentariile lui acide, ca doar emisiunea este un pamflet! Pentru ele a luat premiu.Si acest lucru au hotarat niste oameni competenti, din breasla lui, care stiu cu ce se "mananca" presa, nu eu sa tu, niste profani si telespectatori! Este clar ca nu o sa fie placut de catre toata lumea. Noi doi ne situam in tabere opuse. Fiecare cu dreptul constitutional sa ne sustinem parerile.

| lol1232 a răspuns:

Ca spune numai adevarul.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fiecare cu parerea lui, depinde din ce unghi privesti lucrurile, la unii place, la altii nu, personal am o parere buna, imi place ca spune lucrurilor pe nume.

| Gizăz a răspuns:

E un tip inteligent şi cu un simţ al umorului bine dezvoltat. Ar fi mai bun în fruntea ţării ca ăştia. Mă enervează doar că de la un timp numai de politică vorbeşte, ţi se face greaţă dracu'. Suntem în rahat mare, ştiu dar mai vrem să auzim şi altele nu doar Băse în sus şi Băse în jos.

| shtephie a răspuns:

ESte foarte inteligent si ironizeaza societatea in care traim!

| foxi a răspuns:

Castiga si el un leu pe acolo! Nu-i mare isprava de el!

| change12 a răspuns:

E foarte inteligent omu a terminat la matematica si iti dai seama ca putea fii profesor de mate? smug

| v1sE a răspuns:

Imi place de el ca spune lucrurilor pe nume, adeseori ma amuza la culme rolling on the floor, emisiunea de cateva zile cand a vorbit despre Elena Udrea a fost belea rolling on the floor))

| Miяu a răspuns:

Daca ar candida, [si daca as putea vota laughing] pe el l-as vota.

Este un om care nu vorbeste degeaba, iar simtul umorului nu are limite.

Este un om inteligent care stie sa-si spuna punctul de vedere happy

| NPA a răspuns:

Unul dintre putinii oameni din presa care spun lucrurilor pe nume si nu le este rusine cu astabig grin

| AdelinaC a răspuns:

Imi place ca spune adevarul in fata fara sa se ascunda

| Azm a răspuns:

Un prezentator tv mediocru, care urmeaza directivele patronului de a-l critica pe Basescu. De parca Basescu ar fi sursa tuturor neajunsurilor tarii asteia. Sigur ca nu este Base un sfint, dar vinovati pentru situatia in care ne aflam sint toti politicienii care in anii scursi de la revolutie pina acum s-au perindat pe rind la putere si au aratat ce "sint" in stare. Cu alte cuvinte, Mircea Badea este ca un catelus pe care stapinul il asmute asupra cuiva si el latra in nestire doar la respectivul.

| Azm a răspuns:

Elianna, nu este mediocru pentru ca spun eu, ci pentru ca asa este el. De altfel nici emisiunea nu necesita un IQ prea ridicat, el acolo nu face decit sa spicuiasca din ziare si sa se maimutareasca. Lucrul asta il poate face oricine, toti pot face misto, mai ales daca cei de care se ride nu sint de fata sa poata da replica. In felul asta el pare destept si cel de care ride pare prost.
Cit priveste premiul respectiv, acesta nu denota neaparat valoarea unui prezentator, avind in vedere ca in spatele lui se afla o intreaga echipa care participa la realizarea emisiunii. Mai degraba premiul trebuie acordat intregii echipe, nu numai celui care apare efectiv pe ecran. Fara cei care il asista din umbra, s-ar vedea mai bine mediocritatea prezentatorului, care apare la televizor parind inteligent datorita celor care-i pregatesc "terenul".

| Aia cu cap mare a răspuns:

Ii tare tipu'laughing!
imi place ca il dore uneva de tati fraierii sh le da cu firma-n cap la tati idiotii...ca-i presedinte, ca-i prim ministru, ca-i maicasa lu' Obama...nu-l intereseaza! Le zace la tati, tat ce are de zas verde-n fata!
Imi place sinceritatea lui nesimtita!laughing

| dudaXmori a răspuns:

Este un tip care priveste politicieni dintr'o perspectiva josnica si care vrea sa arate ca din cauza unor anumiti politicieni avem tara asa de decazuta.