| alina_1192 a întrebat:

Ce parere aveti despre restaurantele rapide(fast-food-uri)?

25 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Oooh, ce buna e o masa rapida luata la un fast-food happy mai ales cand foamea este mare!
Eu nu ma ingras, asa ca profit si ma rasfat de cate ori doresc de la un fast food

| Gabystelistu95 a răspuns:

Este foarte tarewinking

cami
| cami a răspuns:

O mareeeee afacere. Timpul ii pretios, acum. Destepti americanii.

| Leea1234 a răspuns:

Mie imi place mancarea de acolo...si stiu ca este nesanatoasa... dar merg rar...de dragul amintirilor (din tinerete)si de dragul copilului!

| dulshe a răspuns:

Eu sunt si pro si contra.
Contra deoarece nimic de acolo nu e natural, sunt doar chimicale, si asta nu ajuta la sanatatea noastra.
Pro pentru ca atunci cand esti moarta de foame si te afli prin oras, ai o metoda foarte rapida de ati potoli foamea. Nu zic sa mananci mereu asa ceva... dar se pot face mici exceptii.

| xibalba a răspuns:

Eficiente, pentru cine are sanatate de pus in joc. Recunosc, si eu mai am slabiciuni din astea... nu des, dar am.

| alecs871 a răspuns:

hee hee, ce tare, eu lucrez la un institut de cercetare de piata, si luna asta cam ne-am ocupat de fast-food, faceam sondaje de opinie, si multi respondenti spuneau ca consuma destul de des, si toti spuneau ca este daunatoare aceasta mancare, stiau efectele negative dar tot continuau sa consume. Cei care nu prea consuma aceste mancaruri sunt, evident, cei batrani, bine nu chiar toti...
Este adevarat, mancare rapida inseamna si timp castigat, dar nu cred ca iesi in castig si cu banii, pentru cei cu un apetit mare, eu cred ca are nevoie de cel putin 20-30 de lei pentru a se satura la o masa mancata intr-un fast-food, unde acasa, o familie de 5 persoane pot manca linistit de 20-30 de lei happy

| Klara a răspuns:

Fastfood-urile ordinare au mancare de c***t, maioneze si ketchup-uri expirate, soia in loc de carne si cartofi prajiti si raciti si din nou prajiti de "n" ori. Am mancat si eu astfel de specialitate si am facut...indigestie straight face Totusi singurul Fast Food pe care il mai frecventez e KFC happy

| M.madallina a răspuns:

De la mc donalds nu mananc, insa la KFC mananc Crispy Strips chiar de 2 ori pe luna

| dadaaaaa a răspuns:

Stiu ca nu este sanatos dar mananc cel putin de 2-3 ori pe saptamana de acolo...am 14 ani si mama imi interzice acest lucru si ma amenintza ca nu imi mai da bani la scoala dar nu ma pot abtzine cand trec pe langa un fast-food si simt mirosul acela...mmm...hai gata gata ca deja ma ia foamea

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

O parere deloc buna. Mancarea de acolo este plina de chimicale, grasime, ceea ce dupe la cresterea tesutului adipos printre altele. Ca mai e si comoditatea asta de a nu face sport. Ne mai miram de ce avem celulita. Eu prefer mancarea facuta acasa. Tu?
@cami. Destepti, dar nesanatosi.

| Psihoyounger a răspuns:

Sincer, desi nu sunt de acord, trebuie sa recunosc ca mancarea de acolo este foarte buna. Si la urma urmei, toata lumea stie ca nu este sanatos, dar fiecare are dreptul sa manance unde vrea. Daca se imbolnaveste, problema lui.

Psihoyounger

| andytza a răspuns:

Au un avantaj. nu pierzi timp. In rest, e adevarat ca nu e sanatos sa faci abuz mancand mereu dar in ziua de azi pana si rosiile, cartofii sau alte legume care in trecut erau considerate sanatoase acum sunt crescute in sere care nu sunt tocmai ceva natural dar exista si mai rau de atat.

| ForeignO a răspuns:

Sunt o totala panarama!(parera mea)

Eu acum 2 ani m-am inbolnavit de la un sandwich pecare l-am mancat. Era vara iar maioneza era ...bineintles stricata. Amstat in spital 2 saptamani cu perfuzie /De atunci nu m-am mai atins de fast-food

| BiiBiis a răspuns:

Mie personal mi se pare o mare PORCARIE!
spre exemplu: am fost odata la un fast-food (muream de foame si mai era pana sa ajung acasa) si am comandat un hamburger si ghici ce... carnea era cruda doar asa un pic "prajita" pe deasupra, deci da... o porcarie. mi-am jurat ca numai cumpar niciodata de acolo

| rosepassion a răspuns:

Toata lumea stie ca mancarea de acolo nu este buna dar unii prefera sa manance de acolo doar ca sa nu se dua acasa sa manance sau isi iau mancare pentru la lucru de acolo sau din smplu fapt ca este mai usor sa comanzi decat sati pregatesti u ceva mai sanatos.
Mie nu mi se pare un lucru foarte sanatos dar din graba multi aleg sa manance de acolo...

sper ca ai inteles ce am vrut sa zic...

| Irina a răspuns:

De obicei nu mananc dar se mai intampla sa mi se faca pofta si fac o vizita la KFC.
Din cate am inteles creeaza dependenta, mananci fara sa iti fie foame. si dauneaza neuronilor.

| Tessy a răspuns:

Nu sunt de acord.Nu exista nimic natural acolo, totul este sintetic, ingrasa, iti omoara ficatul...
Nu cred ca exista cineva care nu a mancat niciodata de acolo... oricum cand nu am timp, prefer sa mananc ceva nesanatos decat sa ma duc acasa sa imi pregatesc eu ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pot sa spun? Le las multi bani saptaminalhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa recunosc ca mai mananc din cand in cand aripioare de la KFC sau cand sunt in oras si mi-e foame ma mai opresc la McDonalds. Tot ce pot spune este ca mananci fara stai prea mult sa-ti pregateasca mancarea dar sa nu faci din asta un hobby laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SECRETEL, nici eu nu ma ingras, prietenii care m-au vazut stiu dejahee hee Cind profitam impreuna sa facem o razie prin fast food-uri si sa radem tot ce gasim? rolling on the floor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Irina, daca de obicei nu maninci, cu ce traiesti?hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum cateva zile m-am dus sa imi iau un sandvici9nu stiu daca am scris bine...in fine) si cand i-am ceurt doamnei sa imi puna si mustar, mi-a spus ca mai bine sa nu imi puna ca are si ea copii acasa happy deci fratilor cat de infecte pot sa fie fastfoodurile astea la strada daca si angajatilor le este...mila sa te serveasca! un sendvici reincalzit e bun si dupa o saptamana de stat in frigider laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Klara, de la o vreme si eu aleg KFC, imi place bon fillet, e cu pui picant, de la Mc Donald's, parca nu ma mai indur sa iau nimicwinking

| loo_3883 a răspuns:

Sincer... Unele sunt ok, altele nu. Oricum parerea mea e ca mancarea fast food e cam nesanatoasa