| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre romanele SF? Sunt literatura de consum sau literatura buna?

Răspuns Câştigător
| Swabia a răspuns:

Urasc aceste romane!phbbbbtphbbbbt~x(

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca sunt amestecate: unele sunt bune, altele proaste. Uite, Sfarsitul copilariei de Arthur C. Clarke mi s-a parut extraordinara.

| mariusres a răspuns:

cea mai mare parte e literatura de consum
iti recomand un articol foarte bun legat de literatura sf http://www.bookblog.ro/x-cristi-mitran/tu-si-sf-ul-ghid-practic/ o sa afli multe chestii interesante.

| muzica a răspuns:

pe mine una nu ma atrag astfel de carti. dar sunt si persoane fascinate (as putea spune) de ele happy. din punctul meu de vedere romanele SF nu transmit niciun mesaj.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-mi prea plac, eu iubesc cele cu vampiri si tot felul de chestii interesante nu de alea in care sa plingi ca un copil