| szmotovio a întrebat:

Ce parere aveti despre site urile de socializare? pe care le folositi?
v-ati intalnit cu persoane cunoscute pe net?

Răspuns Câştigător
| NIGhTmArE187 a răspuns:

Dupa mine nu socializezi daca dai un comment la o poza pe FB sau dai un like.asta nu e socializare, aia se face fata in fata, in viata reala.la ce bun sa ai 300 de prieteni in lista de FB daca pe 3 sferturi nici nu stii cum ii cheama si nici nu te intalnesti cu ei.si din pacate copiii din ziua de azi sunt pur si simplu obsedati de FB, o sa ajungem sa ne punem PC-uri si in WC sa,, socializam" cand ne facem nevoile.e can un drog dupa parerea mea si mi se pare o prostie.nu,nu folosesc nici un site de socializare fiindca nu imi aduce nici un avantaj, eu nu socializez pe net si nu vreau sa ajung ca niste amici de ai mei, care intra pe FB din 5 in 5 min in fiecare zi sa vada ce comment a mai dat x si y.si pe langa toate astea, retelele astea de socializare mai prezinta un risc enorm:foarte multi(in special copiii) isi scriu toate informatiile si datele personale pe conturile de hi5, FB,etc. care de obicei ajung la cine nu trebuie,fiindca desi f. multi oameni nu sunt constienti,conturile sunt supravegheate si nici nu stii cine iti poate vedea adresa,nr de tel si pozele sau cui ii dai add la friends. poate fi orice fel de om,criminal,pedofil,etc si tu nici nu ai idee si ii divulgi datele tale de buna voie.mie mi se par o metoda de manipulare retelele astea si cred ca sunt facute mai mult pentru entertainment,nu socializare.e trist ca in ziua de azi daca nu ai fb, hi5, twitter,etc esti considerat incuiat/ratat, dar asta e generatia din ziua de azi, din pacate.au si Parazitii o melodie,, Concentrati in Metropole" in care vb. despre tot ce am zis eu aici dar si despre altele in care se incadreaza f multi copii de acum.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Badoo si tuenti intr-adevar acolo e multa minciuna dar odata am ramas cu cineva care am cunoscut prin badoo.

| Măriucaaaaaaa a răspuns:

Site`urile de socializare sunt destul de bune dar trebuie sa avem grija cu cine vb deoarece nu putem sa avem prea mare incredere in necunoscuti.Da eu m`am intalnit cu persoane cunoscute pe net.
Iar ca site, eu folosesc facebook deoarece este destul de bun si iti poti face multi prieteni.
happy

| DydyAlynutza a răspuns:

Mie mi se par foarte folositoare deoarece poti intelege alti oameni si poti comunica in acelasi timp cu ei. Eu m-am intalnit cu o persoana cunoscuta, aici, pe TPU de la scoala meas care e mai mare cu 2 ani decat mine. Si inca tinem legatura si ma intelg foarte bine cu ea.

| UsErNaMeTPU a răspuns:

Da eu am folosit facebook si il folosesc si am in lista lui numai persoane cunoscute. parerea mea este buna ...iti faci de lucru cand pc-ul tau descarca sau intaleaza ceva asta fac eu.ma bucur daca te-am ajutat

| DoamnaGărgă a răspuns:

Nu.
trebuie avem grija cu cine vb

| bianca1598 a răspuns:

Eu folosesc facebook, mi-am intalnit vreo 5 copii de la gradinita care nici nu i-am mai vazut de la gradinita, deci de vreo 10 ani...si am intalnit o verisoara care nici macar nu stiam ca o am...rolling on the floordeci in concluzie folositi fbwinking