| Florincrap a întrebat:

Ce parere aveti despre stangaci? (cei care scriu cu mana stanga)

P.S:Eu sunt un stangaci.

25 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce părere să am? Ei nu sunt tot oameni?
Pa, pa.

| RaR a răspuns:

Ciudati,totusi nu inteleg de ce ai invata sa scrii cu mana stanga in loc de dreapta.

| Florincrap explică (pentru RaR):

M-am nascut stangaci. Nu pot scrie cu mana dreapta.

| strawberry03 a răspuns:

Da, de obicei cei stangaci se nasc asa. Am si eu cateva fete in clasa asa. Sunt oameni la fel ca toti restul numai ca scriu cu mana stangalaughing nu-i mare lucru. Mie mi se pare chiar interesant, avand in vedere ca am incercat si eu sa scriu cu stanga atunci cand am avut mana dreapta in ghips. Mi-ar placea sa pot face lucruri cu ambele maini sau macar pentru o zi sa fiu stangace. Cred ca e altfel si multi stangaci scriu foarte frumos!winking

| Paulla a răspuns:

N-am o părere despre stângaci, că nu fac generalizări aiurea. Am întâlnit şi stângaci de treabă, inteligenţi dar şi stângaci idioţi. Mâna cu (,) care scrii nu e un criteriu relevant pentru mine.
Statisticele spun că-s mai inteligenţi decât dreptacii, că ar avea corpul calos cu 11% mai mare, la fel ca ambidextrii.
Eu prefer să-mi folosesc ambele mâini, sunt chestii pe care le pot face bine doar cu una şi chestii care le fac foarte bine cu amândouă.

| stfnn a răspuns:

Parere despre stangaci?
Nu vrei o parere si despre primul pas pe care il faci cand mergi?
Daca scrii cu stanga scrii cu stanga, ce parere pot sa am?

| N0xEterniS a răspuns:

Sau facut niste studii care au demonstrat ca persoanele stangace sunt mai destepte dar mor mai repede decat un dreptaci...

| strawberry03 a răspuns (pentru N0xEterniS):

Am auzit si eu asta. Nu stiu cat de adevarat o fi, nu-l speria pe bietul omlaughing

| Florincrap explică (pentru strawberry03):

Bietul tanar...

| Florincrap explică (pentru Florincrap):

Adica eu.

| strawberry03 a răspuns (pentru Florincrap):

Tanar da...dar esti om:d cati ani ai?

| Florincrap explică (pentru strawberry03):

11.

| Florincrap explică (pentru Florincrap):

Ani,desigur.

| strawberry03 a răspuns (pentru Florincrap):

Multi inaintehappy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce sa cred? Majoritatea s'au nascut asa, in fine, sunt pur si simplu oameni care folosesc mana stanga mai des laughing.Ce sa cred?

| LIN2010 a răspuns:

Cred ca ti-a fost destul de greu sa inveti sa scrii cu stiloul,nu? Din cate am observat scrierea cu mana stanga,de la stanga spre dreapta,se face putin mai greoi, deoarece trebuie sa-ti sprijini mana peste randurile scrise deja si daca nu este uscat, se degradeaza scrierea, dar din moment ce a-i reusit, te felicit.Este de admirat si faptul ca poti sa-ti adaptezi dexteritatea si pentru mana dreapta,deoarece sunt anumite scule/dispozitive,masini, construite pentru dreptaci(Masinile cu volan pe partea stanga, au maneta schimbatorului de viteza pe partea dreapta; coasa, are manerul acela curbat de pe coada construit pentru mana dreapta)deci admir persoanele care reusesc sa se descurce, fiind stangaci.Respecte

| Florincrap explică (pentru LIN2010):

Condus? Am numai 11 ani, mai am de asteptat pentru experienta volanului...

| cffc a răspuns:

Și eu scriu cu stânga, însă asta nu înseamnă că sunt mai ciudată.
Sunt la fel ca ceilalți.

| Vlelupu a răspuns:

A fi stangaci nu reprezinta o drama, nici un defect.
Stii ca si Mihai Viteazul era stangaci?
P.S. Nu intamplator ti-am dat acest exemplu.
Tie iti trebuie mai mult curaj si mai multa incredere in fortele proprii. Stii tu de ce.

| trolloll a răspuns:

Sunt absolut normali. Poate un pic speciali deoarece in minoritate.

| AndreeaStixuleț a răspuns:

Şi eu sunt stângace, şi deşteaptălaughing Mie mi se par ciudaţi cei care scriu cu mânna dreaptă dar asata e partea a doualaughing. când eram mai mică, bunica mea care e învăţătoare mi-a legat mâna stângă la spate şi m-a pus să scriu cu dreapta. După doi ani de încercări, s-a dat bătută zicând"Fata asta are voinţă!"laughing

Răspuns utilizator avertizat