| mailife a întrebat:

Ce parere aveti despre ungurii din Transilvania si atrocitatile comise asupra neamului romanesc?

1 răspuns:
| Macryna a răspuns:

Sincer, nicio data nu am suportat ungurii ce oamenii plin de ura pot fi aceia? este inadmisbil, nu le ajunge locul pe care il au? vor si Transilvania? Sunt un fel de "otomani" in prezentul nostru, vor din ce in ce mai mult, mi se par niste oameni ingrati fara pic de suflet care vor totul, incearca sa ne puna intr-o lumina proasta crezand ca daca vor, obtin, nu-i asa! exista un Dumnezeu care este sus si vade cata rautate au unii oameni