| Adeniy a întrebat:

Ce parere aveti despre vorba :"Ce e bun ori e imoral,ori ilegal, ori ingrasa"?

6 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

... guma de mestecat e buna, nu e imorala, nici ilegala si categoric nu ingrasa. big grin

| WR104 a răspuns:

Falsa, depinde ce consideri bun.

| mixxjim a răspuns (pentru WR104):

Pai ce considera fiecare ca e bun. ia spune tu ceva ce consideri tu bun, sa vedem daca se incadreaza sau nu in cele 4 (imoral, ilegal, ingrasa ori iti face rau) happy

| WR104 a răspuns (pentru mixxjim):

Pasta de dinti este un lucru bun care te ajuta nu iti face rau nu ingrasa nici vorba sa fie ilegala poate o fi imorala desi nu prea cred. exemplele pot fi multe, foarte multe. Exprimarea prin cuvinte este limitata si nu poate descrie nimic in totalitate.

| mixxjim a răspuns:

Formula completa era cu inca o varianta, "ori iti face rau". parerea mea e ca asa e laughing

| Adeniy explică (pentru mixxjim):

Exact! Mai ales la mancare.De cate ori as fi vrut sa mananc o prajitura cu ciocolata si frisca si sa dau pe gat tot zaharu ce l-am gasit prin casa.