| BUBULINA a întrebat:

Ce parere aveti sunt cartile scumpe?

Răspuns Câştigător
| Bishop a răspuns:

Sa sti ca da. Am cumparat acum 2 zile o carte de 200 de pagini, 30 de lei. Si asta cu reducerea de 25%...

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Desi nu sunt ieftine, mie mi se pare ca acum sunt la preturi acceptabile. Imi amintesc perioada 1995-2003 cand cartile aveau cam acelasi pret ca acum, desi salariile erau de 10 ori mai mici.

| AvalohAlyn a răspuns:

Sunt mediocre preturile, medii.Nu poti sa zici ca sunt ieftine ca nu sunt dar nu poti sa zici ca sunt foarte scumpe ca nu sunt.

| Razvan a răspuns:

Daca sunt intresante si am nevoie de ele nu conteaza pretulwinking

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Unele nu merita nici un pret, altele da. Pentru unele exista biblioteci publice.

| Silvia a răspuns:

Cartile de de joc si de colorat mi se par chiar ieftinebig grin.
Serios vorbind, nu cred ca sunt prea scumpe.Eu a trebuit sa imi cumpar pentru scoala cateva carti si au avut preturi acceptabile[pana in 20 de lei una]. Nasol e ca trebuie cam multelaughing.

| Malvina24 a răspuns:

Cu cat pretul e mai ridicat cu atat cartea merita banii pe care ii dam pe ea! de ex eu sunt in cautare e doua carti pe care nu le prea gasesc!

| miauu a răspuns:

Cum e pretul asa e si cartea
intotdeauna cartile bune sunt scumpe
daca te respecti iti cumperi asa cevahee hee

| Klara a răspuns:

Sunt scumpe, mai putin alea de la anticariat rolling on the floor

| marpey16 a răspuns:

Daca sunt scumpe banuiesc ca sunt bune, nu? Eu am cumparat acum, saptamana asta, cartea Gazda de Stephanie Meyer si am dat 60 lei pe ea. Poate ca nu e un exemplu foarte bun. Dar uite de exemplu o Enciclopedie completa, sau carti despre Egipt, Dex-uri sau multe altele, chiar merita sa dai pe ele 100 de lei si ceva!

| Aiwendil a răspuns:

Sunt scumpe. Poate prea scumpe, dar cata valoare are atati bani! Sunt multe carti pe care vreau sa le citesc! Bani am, dar sunt scumpe! Daca ar costa o carte 5 lei i-as scrie profesoarei de romana mii de carti in caietul de lecturi. I-as duce 12 caiete stundetesti! Bye!

| Artemiss a răspuns:

Nu.Nu mi se pare.Cineva a depus efort pentru a le scrie, si munca acelei persoane ar trebui rasplatita.De aceea multi scriitori sunt saraci iar unii/unele ce isi fataie fundul(pardon de expresie) pe la televizor traiesc mult mai bine. Cel ce scrie o carte incearca sa transmita ceva, o ideia, un sfat... O carte ar trebui sa coste mai mult.

| claw_4117 a răspuns:

Consider ca sunt...de obicei cartile care mie imi plac costa cam 50RON, dar merita fiecare banut.

| dof21 a răspuns:

Cartile de specialitate in general sunt foarte scumpe.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au un pret accesibil. Daca unii prefera sa economiseasca banii in ceva unde nu ar avea de invatat, problema lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer da...inafara de alea scrise de clasici romani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce fel de carti. Cele bune sunt mai scumpe, e normal, dar isi merita banii.

| Letytzy@ a răspuns:

Mie mi se par unele carti scumpe, altele nu...

| xitty a răspuns:

Daca iti place sa citesti nu sunt scumpe si daca chiar le vrei
Daca ti le trebuie, fara sa le vrei, sunt scumpe