| DonGiani a întrebat:

Ce planuri aveți de revelion? happy

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

Sunt la parintii iubitei, beau o bere, o sampanie, ma uit la o emisiune, ies la artificii 5 minute, stau putin la PC, si pe la 2 somn. In alte cuvinte, astept sa vina vara odata.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

House party

| DonGiani explică (pentru Adry05):

In seara asta ești rebela ‘house Party ‘ laughing))

| Adry05 a răspuns (pentru DonGiani):

Ce-i așa rebel la asta? laughing

| DonGiani explică (pentru Adry05):

Era o gluma laughing))))

| Adry05 a răspuns (pentru DonGiani):

Oky, cu oamenii de pe aici trebuie să te asiguri mereu laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu am. Revelionul nu este obligatoriu în nici un fel.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru sadrian46):

Cred ca si eu tot in '46 trebuia sa ma nasc, dar s-a întâmplat o eroare; ceva, ca nu-mi dau seama laughing)

| sadrian46 a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

O să citez din Adrian Păunescu, avea el o poezie umoristică despre el însuși.
De ce nu m-ai născut la 48,
De ce nu te-ai grăbit cu mine, mamă,
Cu aerul meu de profet mort copt,
M-ai fi văzut pe coridoare-n ramă.
Apoi continuă cu un vers despre bancnota de 100, cu poza lui, etc,

Dacă ai nostalgia retro 46, fac eu acum o poezie pentru tine.
De ce nu m-ai născut la 46,
De ce nu te-ai grăbit cu mine mamă,
M-ai fi văzut prim ministru ca Năstase,
Iar prin 24 prezident de seamă.

Dar nu dispera, nu aduce anul, ce aduce clipa.
Dacă iei deciziile simple lent ( Să mă scol azi din pat, sau să dorm până mâine?) și pe cele importante, intre 2 clipiri de ochi, între două respirații ( azi fată dragă hai cu mine la sfat, până nu mă răzgândesc), poți ajunge oriunde. Și încă ceva. Să nu îți propui un țel prea precis. Dacă faci asta, poți fi oricând dezamăgit, fiindcă nu l-ai atins. Dacă îți este totuna unde ajungi, e perfect. Căci dacă te miști, oricum vei ajunge undeva. Logic, nu?

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru sadrian46):

Frumos. E nevoie doar de o "scânteie" până la urmă, nu? Sărbători fericite.

| Sofer a răspuns:

Niciun plan.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pentru prima data in viata mea nu am absolut niciun plan...