| George2000_6958 a întrebat:

Ce planuri aveti in saptamana asta? Ce faceti in ziua de Pasti? Voi mergeti la biserica?

Răspuns Câştigător
| denysuk25 a răspuns:

Cu o zi inainte o ajut pe mama la pasca, cozonaci, oua, miel etc. dupa urmatoarea zi mergem la biserica ( dimineata ) la slujba si dupa venim acasa ciocnim oua rosii si ne uram Paste fericit, apoi mergem la biserica ( la bunica la tara se canta Hristos a inviat in timp ce se inconjoara biserica de trei ori ) si dupa ne ducem la bunicu ( Dumnezeu sa il ierte ) si ii aprindem o lumanare. Te rog Funda, am doar una, deja ma dor degetele la cat am scris

6 răspunsuri:
| xlmpq a răspuns:

Saptamana asta vreau sa ma odihnesc

nu, nu cred ca o sa merg la biserica, poate doar la inviere dar nu cred.

| xlmpq a răspuns:

Aaa si in ziua de Pasti daca o sa fie frumos afar o sa merg probabil la un gratar cu familia

| Alexandra8989 a răspuns:

Pai merg la biserica, la cumparaturi pentru paste...prin malluri ca sa imi iau haine de paste,pictez oua, merg la biserica, tai mielul pregatesc mancaruri

funda?

| kkkkkkkkkkkkk a răspuns:

Paiii,sambata voi merge la bunica si o sa stau cateva zile apoi cand ma intorc acasa imi fac o tema de vacanta (pe care o am), iar apoi o voi ajuta pe mama la treburile pe care le are de facut.In ziua de Paste nu stiu sigur ce voi face da cred ca voi merge undeva.La biserica merg sigur!:*Apropo PASTE FERICIT! tuturor.

| nimiiiiiic a răspuns:

In primele zile ale vacantei am de gand sa-mi fac temele si sa ma pregatesc pentru teze, apoi sa merg la iubitul meu in vizita. De Paste cred ca voi merge la padurethinking cred.De dusul la biserica nici nu se mai pune probleme.merg sigurwinking

| Rockstar_9495 a răspuns:

Da da si dawinking