| AmiAmyy15 a întrebat:

Ce pot face? ma plictisesc! sad

5 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Uita-te la filme (recomand fast and furious 1-7 daca nu le-ai vazut, filme cu actiune cu Nicolas Cage, Jackie Chan, Vin Disel etc sau fantasy Van Helsing, Red Riding hood)
Incepe seriale:
Lie to me
Game of thrones (daca nu esti sensibila)
Viking
Reign
The Mentalist
Dr House
Si multe altele

| CVane a răspuns:

Isi are rostu intrebarea? Fa-ti viciul.

| Aimee33 a răspuns:

Buna!
Poti iesi cu cea mai buna prietena a ta (sau cu prietenii tai) la un suc, o pizza, o inghetata si sa va plimbati prin parcuri. Poti sa-ti gasesti un hobby, de exemplu eu voi incepe azi sa pictez ceva pe panza. Personalizeaza-ti hainele vechi, e foarte amuzantwinking. Invata sa gatesti, poti incepe cu deserturile, sunt mai usor de realizat cum ar fi: briose, chec, te poti inspira de pe mai multe site-uri de gatit. Poti citi ceva, mergi pana la biblioteca si o sa gasesti ceva pe gustul tau. Mergi la strand impreuna cu prietenii tai, sau organizati o bataie cu apa.
O zi placuta! happy

| immaBeast a răspuns:

Faci ce-ţi place.

| RainmakerX a răspuns:

Hey!
Ce fac eu cand ma plictisesc?
Intru pe un joc online sau ceva de genul. Joc LOL cu cei mai buni 2 prieteni in timp ce vorbim pe skype.
Imi chem prietenii pe la mine sau mergem prin oras/prin parc etc,intelegi tu...
Vad un film bun (nu mai fac asta de mult timp)
Ma uit la anime-uri-mai mereu.
Uite,iti recomand cateva daca vrei sa incerci,sunt romance inturcat banuiesc ca o sa-ti placa mai mult : Hyouka (sunt baiat si mi-a placut mult deci iti dai seama...) Soredomo Sekai, Clannad (daca vrei alt gen decat romance atunci sa spui)
Fac AMV-uri, fac ceva in photoshop, mixez muzica. (tu poti sa inveti daca nu ai ce face, recomand pentru asta programele- Photoshop -poze
Audiacity-melodii
Wondershare video editor-amv-uri.)
De asemenea cand ma plictisesc mai scriu un fel de carti (povesti mari -de 100-200 de pagini pe tableta)
Filme care mi-au placut... Ender's Game, Divergent, Hunger Games (am vazut 3 parti pana acum), Maze Runner, Now u see me etc.
Poti sa-ti faci ordine prin lucruri, sa "infrumusetezi" ce ti se pare vechi dar care mai merge ____ si sa dai ce nu iti mai place celor nevoiasi, stiu si eu?
Stiu ca unora poate li se pare plictisitor ce fac eu in timpul liber dar fiecare cu ce ii place...
Succes!