| ForbiddenLove a întrebat:

Ce poti face intr-o zi ploioasa? Please... Dati-mi cat mai multe idei...

Răspuns Câştigător
| sensesDelight a răspuns:

Acum depinde de caracterul tău. Eu sunt mai spontană. Nu mă interesează că-i ploaie sau nu, umblu prin tot orașul și tot mă distrez. Dacă vrei să ieși cu fetele, puteți sta prin cartier, sau să intrați toată gașca într-o scară de bloc. Nu vă oprește nimic din a face panaramă.
Nu contează unde ești, ci cu cine ești so have fun în continuare! Poți chiar să ieși să dansezi în ploaie, să te distrezi. Eu când eram cu prietenul meu el nervos că plouă mergea repede pe stradă ca un copil supărat și bombănea ceva pentru el, iar eu săream prin băltoace și-l udam, mai destindeam atmosfera și-l făceam să râdă. laughing Dacă ai prieten poți fii și tu mai destinsă și să faci asta. ^.^
Iar dacă preferi să stai în casă, te poți uita la un film, poți vorbi la telefon cu prietenele, pe mess, poți citi o carte sau chiar poți să faci niște ordine prin casă. Dacă șmotruiești puțintel a doua zi părnții o să bage în seamă faptul că i-ai ajutat la treburi și o să te lase în treaba ta.
Eu când nu am ce face mă apuc să probez haine. Și cum eu am o pasiune pentru asta, pot sta 3 ore în fața oglinzii și să nu mă plictisesc, până nu sunt mulțumită de cum arăt. Așa îți poți găsi și niște costumații șmechere pentru zilele următoare.
Oricum dacă nu ne-ar duce mintea decât la PC ar fi multe chestii interesante de făcut. Încearcă din toate și vezi ce-ți place. ^.^

10 răspunsuri:
| yunnyaaa a răspuns:

Sa bei un ceai si sa citesti=p~

| Cristinaaa a răspuns:

Stai in casa la pc

un remi

o ciocolata calda cu fetele intr-o cafenea

te duci in vizita la cineva

manci seminte in balcon

joci.

iti faci manichiura

te machezi.

faci poze

te dai cu rolele in casa

manci ciocolata

citesti ceva.

te uiti la un film incingi o discutie la telefon

iesi cu vecinu vecina la o tigara

| Breakingthehabittonight a răspuns:

PAi... oo multime de chesti
-chemi prieteni, amici la tine (doar va plictisiti impreuna laughing)
-vezi un film(daca nu gasesti ceva mai vezi unul de ti-a placut)
-citesti(plictisitoooor da mai merge laughing)
-incerci sa faci chestiile care ai vrut sa le faci--manichiura(in caz ca esti fata laughing), ordine prin vreun dulap
-TV
-sau daca nu iesi afara si distreaza`te in ploaie laughing
ok sper ca ti-am fost de ajutor.winking

| iloveusa a răspuns:

Urca-te in pod/coboara in pivnita si cauta vechituri happy
picteaza, citeste, canta, invata,
suna cu numar ascuns si spune cu o voce groasa: ' am ascuns cadavrul, ce fac acum?'
sau cheama mai multi prieteni si sunati tot asa cu nr ascuns de pe acelasi tel si intrebati daca e acasa vasile:prietenul 1 suna si intreaba, apoi prietenul 2 suna si pune aceeasi intrebare si tot asa, cam de 4-5 ori si apoi la final suna unul si zice 'sunt vasile, m-a cautat cineva?'hee hee

| NuAmHabar a răspuns:

-te uiti la tv
-la computer
-citesti ceva
-chemi prieteni la tine si jucati ceva
ceva ce iti face placere, gasesti multe lucruri de facut in casawinking

| AlexisCool99 a răspuns:

Intr-o zi plioasa poti sa :
- stai pe calculator
- sa citesti
- sa confectionezi ceva
- sa desenezi
- sa asculti muzica
si multe aletele. mai pe scurt, tot ce se poate face in casa.big grin

| nobleguy a răspuns:

1. Fa avioane de hartie si arunca-le prin camera.

2. Uita-te la comedii, sau chiar horror daca fulgera si tuna afara smug

3. Navigheaza pe net.

4. Joaca-te pe PS daca iti place, sau pe PC.

5. Fa farse la telefon.

6. Iesi cu prietenii in ploaie si distrati-va (mai ales daca stai la curte).

7. Dormi.

8. Vorbeste cu prietenii pe mess.

9. Citeste, daca iti place.

10. Fa prajituri, sau gateste ceva mai special, daca te pricepi.

11. Daca ai o masina la dispozitie, du-te la mall.

12. Joaca fotbal in casa, daca ai ceva loc...

Ar mai fii dar nu-mi vin in minte acum.

| Skittles_6671 a răspuns:

Sa joci carti, sa citesti o carte, sa stai pe mess, pe net, voresti la tell, dormi, chinui cainele/pisica, faci curatenie, faci mancare, dansezi, canti, chemi prietenii etc happy

| Deapop a răspuns:

Stai in ploaie? Asta daca ati polace.Joci jocuri, te uiti la TV, chemi niste prietene la tine, dai o petrecere in pijamale... sper ca ti-am fost dee ajutor

| elenutzaa a răspuns:

Eu ma uit la un filmhappy d groaza :d

sau vb la tel. ma uit la tv cateodata. p mess. p TPUlaughing